Obra'dan gönderme: Bir sonraki maç sadece Musli'yi savunacağız
09.02.2018 - 22:52

Turkish Airlines EuroLeague 22. hafta mücadelesinde Brose Bamberg'i 22-22'lik skorla Ülker Sports Arena'da mağlup eden Fenerbahçe Doğuş'ta koç Zeljko Obradovic, maç sonunda düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

"Önemli bir maçtı bizim için. Maça en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştık, özellikle Brose'nin Panathinaikos'a karşı oynadığı maça göre. Almanya'da oynadığımız maça oranla farklılıklar vardı. Bunu anlamaya çalıştık ve bir çok dakikada iyi basketbol oynadığımıza inanıyorum. Her zamanki gibi iniş ve çıkışlarımız vardı, özellikle son dakikaları niye öyle oynadığımızı anlayamadım. Kazandık ama daha fazla sayı farkı olabilirdi.

Brose çok iyi bir takım, özellikle ilk yarıda iyi savunma yaptılar. Çok iyi üçlük attılar bu bizim için faciaydı. Bizim için önemli bir galibiyet oldu, oyuncuları tebrik ediyor ve taraftara teşekkür ediyorum."

Dejan Musli ile ilgili soruya Obradovic:

"Bir sonraki maçta savunmamızı sadece Dejan Musli'yi üzerine kuracağız. Basktebol 1 oyuncuyla oynanmaz, 5'e 5 oynanır, sahanın diğer kısımları da var."

Panathinaikos'un EuroLeague ile yaşadığı sorunlar ile ilgili:

"Çok detaya girmeden söyleyeceğim, 13 yıl çalıştığım ve hala çok sevdiğim bir kulüp. Panathinaikos'suz bir EuroLeague imkansız."

 

-Basket Dergisi içeriğidir, kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.

Yorumlar


jojo Evet, olay "takım" olmaktır, "sistem" kurmaktır ve bunu binlerce insan deniyor, sadece on-yirmi kişi başarıyor ve sadece biri bu işin piri oluyor! Alttan alta yapılan göndermeye biz de açıktan gömüyoruz!
12-02-2018 03:31
sardana Obradoviç ile ilgili daha bir sayfa basketbol okumamış bilgisi az fikri çok vatandaşlara "Allah akıl fikir versin"
10-02-2018 17:18
basketsever KRAAAL YA. bireysele değil de takım oyununa nasıl da önem veriyor. ballokum göktürk ural'a tokat atar bir daha ki sefere aaaa dur o şey değil mi yaaaaaaa
10-02-2018 15:38
selim Sertmama, Obradoviç senin asker arkadaşın mı:)
10-02-2018 12:49
BayatLokum Hoca dalgasını geçmiş. Musli 50 sayı atsa kaç yazar, takımı kaybetmiş...
10-02-2018 11:21
Maximus Bu adam gercekten basketbol coachu mu
10-02-2018 11:10
ballokum Musli'ye bir tokat atar Obra, onu böyle halleder.
10-02-2018 10:40
jojo Obradovic'ten gönderimlerle dolu bir açıklama daha. Şimdi Obradovic ile Ataman'ın basketbol anlayışlarının ne kadar farklı olduğunu ortaya koyan iki demeci karşılaştıralım. Ergin Ataman, Malaga maçı sonrası şu demeci verdi: "...Ancak yorulunca Waczynski ve Milosavljevic maçı Unicaja'ya kazandırdı" Dikkat edilirse Ergin ataman Malaga'nın galibiyetini "takım"a değil, iki oyuncunun "bireysel performans"ına bağlıyor... Adamın olaya bakışı bu! Obradovic ise Bamberg maçı sonrası iğneleyici bir şekilde ne diyor: "Bir sonraki maç sadece Musli'yi savunacağız" Belki söylemeye bile gerek yok, Obradovic çok açık bir şekilde soruyu soranla dalga geçiyor, yani "falanca oyuncunun bireysel performansı" ile ilgili bir soruyu adam soru olarak görmüyor ve açıkça maytap geçiyor. Bu şeye benzedi, bizim ülker arena taraftarını övmesine... Kinaye, mecaz, hiciv arasındaki farkı bilmeyen bazı godamanlar ise, üstlerine afiyet, obranın sözleriyle övünüp avunuyorlar. Şaka gibi!
10-02-2018 01:26
bull yok hocam geleceğe yatırım yapıyordur kesin. panathinaikos ile 13 senelik mazisi varmış, bu kulüpte sürüyle şampiyonluklar kazanmış falan bunlar elbette ki kendi nazarında hiç bir önemi olmayan şeyler... ayrıca fenerbahçe ülkemizdeki bazı değerli basketbol duayenlerimizin sözünü dinleyip de obra'yı kovar ise obra kesin işsiz kalacağı ve hiç bir kulüp tarafından da istenmeyeceği için, bu tipteki geleceğe yatırım hamlelerine elbette ki fazla şaşırmamamız gerekiyor.
10-02-2018 01:25
Sertmama selim obrayı biraz tanısan pananın kapısının önünden bir daha geçmeyeceğini bilirsin...
10-02-2018 00:41
selim Obradovç'in "Hala çok sevdiğim bir kulüp" sözlerini geçmişteki Pana günlerine bir vefa olarak yorumlamak mümkün mü? Yoksa Obra, gelecek için yatırım mı yapıyor?
09-02-2018 23:48

Yorum Yazın


Tweetlerimiz