"OAKA'da mental olarak kazandık"
24.11.2016 - 13:22

Olympiacos'un yıldız forveti Matt Lojeski Euroleague'deki blogunda gündeme dair açıklamalarda bulunan bir yazı yazdı;

     "İstanbul’da Galatasaray Odeabank’a karşı aldığımız mağlubiyete karşı takım olarak bir tepki verdik. Artık takım halinde bir bütün olarak daha fazla mücadele ediyoruz ve bunun karşılığını da üst üste kazandığımız 4 maç ile aldık. Barcelona her zaman güçlü bir rakiptir, biz de o maçta mükemmel oynamadık tabii ki. Düşük skorlu giden maçlarda önemli olan iyi savunma yapıp maçı kazanabilmektir ve biz de kendi sahamızda seyirci desteğimizle bunu başardık.

     Panathinaikos’la oynanan derbinin önemini, yıllardır süregelen büyük rekabeti ve bunun bir gelenek olduğunu çok iyi biliyoruz, bu yüzden sahada en iyiyi yapmaya çalıştık. Kazanmayı hem galibiyet sayımızı arttırmak hem de bazı psikolojik nedenlerden dolayı çok istiyorduk. Sahaya ağırlığımızı koyarak maça başladık, skoru kontrol ettik ve çok zekice oynayıp sakin kalarak maçı kazanmayı hakettik. Maçın genelinde rakibimizden çok daha iyiydik. Bize büyük mutluluk veren bu galibiyetin siz Olympiacos taraftarları için ne denli büyük olduğunu biliyoruz, özellikle onların kendi sahasında kazandıysak. Bu galibiyet kendimize olan güvenimizi biraz daha arttırdı ve süreklilik sağlayabileceğimizi bize gösterdi. Ancak biliyoruz ki tek bir galibiyet bizi havaya sokmamalı.

     Bu çok uzun bir sezon ve her maçın duygusu ayrı yaşanıp bitmeli. Bir mağlubiyet sizi kahretmemeli ya da bir galibiyet sizi şampiyon yapmaz. Euroleague sezonu hala çok uzun ve alınan skorları arkanızda bırakıp bir sonraki maçı düşünmelisiniz. Olympiacos’a geldiğimde ilk öğrendiğim şey deplasmanda takımın Panathinaikos’a karşı üstünlük kurmada zorlandığıydı. 2013 yılından itibaren şöyle bir dönüp baktığımda takımımızın deplasmandaki derbi performansının ne kadar geliştiğini çok rahat görebiliyorum, benim takımdaki 4. senemde 3.deplasman derbi galibiyetini aldık."

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz