Bir hayalim var!
27.01.2017 - 15:25

Nefessiz bir sezon içindeyiz. Maç olmayan gün yok. Keyfine doyulmuyor. Kadınlardan erkeklere, Türkiye liglerinden Avrupa kupalarına kadar 7 gün basketbola doyuyoruz.

Basketbol büyüyor. Hem de hızla. Çünkü potansiyeli ve genişleme alanı var. Ve parkede özellikle gençlere daha büyük keyif ve spor kültürü vaddediyor.

Gelgelelim ki bu yoğun trafik ve genişleme beraberinde bir keyifsizliği de getiriyor.

Demeç savaşları...

Aslına bakarsanız demeç de değil ağızdan çıkanlar. Fazlasıyla kayıkçı kavgası.

Tartışmayı kim başlattı, ilk kim dedi, önceki maçta şu şunu demişti, futbol maçından kalma kavga vardı, yöneticinin biri diğeriyle kapışmıştı falan filan...

Hiç bu tarafıyla ilgilenmiyorum.

İlgilendiğim tek tarafı zarar veriyor basketbola. Renklerinde, isimlerinde de değilim.

Bu yaşananlar parkenin üzerine çakılan taşken artık kaya oldu.

Benim bir hayalim var. Bu trafik tansiyonu yükseltiyor. Hadi idareciler de düşürmeyi beceremiyor, oyuncular da özeleştiride bulunmuyor.

Bu bir çerçeveye oturtulsa. Taraflar karar alsa. Açıklamaları çıksa coachlar yapsa. Sadece teknik, taktik, saha içini konuşsa. Diğer aktörler de sadece kendilerine ait rollerinde racon kesse. Mümkünse hiçbir şekilde futbolun unsurlara olaya dahil olmasa...

Fena olmaz mı?

 

Yorumlar


Hacıbeyabi Bin tür skandal olup biterken sessiz kalalım, sonra isyan edelim. OLMAZ. Mesela bu ülkede Takım Dopingi yapıldı, Kerem gönlüm ve Mario kasun'da direkt doping maddesi bulundu, Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı namağlup belki şampiyonluğa giderken oyuncusu sahte bir raporla uzaklaştırıldı, bir takım şampiyonluk maçına çıkmadı, cezası bile verilmedi, verilemedi. Bunlar olurken basketbol kamuoyu ne yaptı acaba? Olanlar unutulup giderken karşımıza bir temizlik önerisi çıkıyor. Başımızla beraber arkasında olmalıyız. TAMAMDIR. Yarın bir sefalet daha olduğunda yine sessiz kalırsak ne olacak. Hatanızı söyleyeyim, diyorsunuz ya "Tartışmayı kim başlattı, ilk kim dedi, önceki maçta şu şunu demişti, futbol maçından kalma kavga vardı, yöneticinin biri diğeriyle kapışmıştı falan filan...Hiç bu tarafıyla ilgilenmiyorum." Asıl bu tarafıyla ilgilenmelisiniz.
28-01-2017 19:35
ballokum Tamamen katılıyorum. Tam bir holiganizm teslim aldı basketbolü ülkemizde... Güruhu dizginleyecek oyuncular ve koçlar olmalıyken, onların bazıları seyircilerden daha taşkın... Kulüp yöneticilerinin şahsi çıkarlarına alet oluyorlar. Bir tarafta seyirciye doğru uzattığı bacağı indirip kaldırmalar, diğer tarafta karşı tarafın oyuncularına doğru iki kolu yere doksan derece yapıp yandan geriye çekmeler... Ne oluyoruz be? Ülkedeki ilkel, barbarlık dolu kaos ortamı basketbolu da kirtletiyor.
28-01-2017 10:18
sinan Tamamen katılıyorum. Hiç olmazsa basketbolumuzu korusak. Bunun için bir de hakemler soruna çözüm bulmalı.
27-01-2017 21:41
The Birth Of Venus Nutiye Hanım Norveç'in içinden misiniz acaba ?
27-01-2017 16:44
beyaz golge Umarim bu yazinizi basketbolun icinde olan herkes okur !
27-01-2017 16:26
bahadır Kaleminize sağlık, aynen bu olmalı, holigan oyuncu modellerinden ve fanatik yöneticilerin bitmek bilmez demeçlerinden midem bulanıyor artık. Hepsi gidip içine ettikleri futbol dünyalarında boğulabilirler.. Basketbol biz gerçek sporseverlere kalsın artık..
27-01-2017 16:16
oktay Kalemine uzun ömürler versin aslında kısa kalmış uzun olsaydı.. duvarlarına assaydık o kavga ortamı oluşturanların..ancak yüzleri olurmuyduki..lütfen basketbolumuzu futbola çevirmeyiniz..neden futbola seyirci gelmiyora cevap budur..
27-01-2017 16:09

Yorum Yazın