NTV SPOR İÇİN RESMİ AÇIKLAMA
31.01.2018 - 17:19

Discovery Communications, Doğuş Yayın Grubu'nun sahip olduğu ulusal spor kanalı NTV Spor'un yayın frekansını satın aldığını resmi bir açıklama ile duyurdu. NTV Spor'un yayın içeriği NTV'de devam edecek. Yeni kanal ise erkeklere yönelik bir eğlence kanalı olacak.

Discovery Communications, Türkiye'de Doğuş Yayın Grubu'ndan NTV Spor'un ulusal yayın frekansını satın aldığını açıkladı.

2015 yılında Discovery ve Doğuş Yayın Grubu arasında imzalanan stratejik ortaklıkla birlikte, Discovery CNBC-e kanalını Doğuş Yayın Grubu'ndan satın alıp TLC kanalını yayın hayatına başlatmıştı.

Discovery Networks EMEA Başkanı ve Genel Müdürü Kasia Kieli 'Bugün Discovery'nin Türkiye'deki yolculuğunda önemli bir dönüm noktası. Doğuş Yayın Grubu ile genişlettiğimiz ortaklığımız ve bu satın alımla birlikte Türk seyircilerin televizyon izleme deneyimine daha fazla seçenek ve değer katarak bölgeye olan bağlılığımızı tekrar teyit etmiş olduk.' dedi.

Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen de "Discovery Grubu ile yeni bir anlaşma yaparak ülkemizin televizyon izleyicisine alışılagelmişin dışında bir yayın sunulacaktır. Bu ortak çalışma sonrasında, NTV Spor'un yayın içeriği haberkanalımız olan NTV'de devam edecek, yani NTV Spor evine geri dönüyor" ifadesini kullandı.

Yerdelen, şunları söyledi:

Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen: "Dünyanın önde gelen yayıncı kuruluşlarından Discovery Grubu ile iş yapma gibi bir ayrıcalıklı konumu bir süredir bünyemizde bulundurmaktayız. Teknolojinin çok hızla geliştiği ve inanılmaz noktalara geldiği bir dünya düzeninde Discovery Grubu öncü atılımların sahibi olmuştur. Dün olduğu gibi bugün de Discovery Grubu ile yeni bir anlaşma yaparak ülkemizin televizyon izleyicisine alışılagelmişin dışında bir yayın sunulacaktır. Bu ortak çalışma sonrasında, NTV Spor'un yayın içeriği haber kanalımız olan NTV'de devam edecek, yani NTV Spor evine geri dönüyor. Doğuş Yayın Grubu prestijli yayıncılık anlayışını her zaman olduğu gibi sürdürecek. Discovery Grubu ile gerçekleşen bu birlikteliğin her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ederim."

Yorumlar


Gökhan Sporseverlerin ilk göz ağrısı spor haber kanalı olan,insanlara spor sevgisi aşılayan,spora farklı bir perspektif getirerek sporun sadece futboldan ibaret olmadığını bizlere gösteren Türk spor haberciliğinin kilometre taşlarından biri maalesef tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alacak.Ntvspor evine dönüyor diyorlar bide sen şuna ntvspor kapanıyor desene.Yazık...
01-02-2018 13:39
Özgüreda Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.
01-02-2018 12:56
teador cnbc e yi alıp mahvetmişlerdi pastacılar kralı gelinlikçi kanalına çevirdiler güzelim cnbc e yi açıkcası pek umudum yok yeni kanaldan
01-02-2018 00:10
Collison KİM O ?
31-01-2018 22:57
Özgüreda İnşallah tarafsızım diye diye yıllardır bir takımın Sportif Menajeri gibi yorumlar yapan şahısta Discovery Grupta kalmıştır.
31-01-2018 21:49

Yorum Yazın