No Name
27.11.2017 - 12:06

Basketbol milli takımlarımızın spor kıyafetleri nerdeyse bir yıldır NO NAME (İSİMSİZ); yani hiç bir marka ile sponsorluk anlaşmamız yok. 
Adidas, Nike gibi firmalar 2001 Avrupa Şampiyonası sırasında da malzeme anlaşması yapmamışlardı. 
Biz de Kemal Dinçer ile Amerika’ya gidip AND 1 ile 4 yıllık sponsorluk anlaşması yapmıştık.
Milli takımımız Avrupa ikincisi olup, bu başarı gazetelerin ön sayfalarına taşınınca, Adidas ve Nike hatalarını anlayıp sponsorluk anlaşması yapmak için sıraya girdiler. 
Ancak AND 1 ile dört senelik anlaşma olduğu için bu gerçekleşmedi. AND 1 ile sponsorluk anlaşması sona erince, nur içinde yatsın Emin Cankurtaran, Adidas adına Türkiye Basketbol Federasyonu'yla malzeme ile birlikte maddi katkı da sağlamak suretiyle sponsorluk anlaşması yaptı. 
Bu günlere kadar A'dan Z'ye milli takımlarımızın en iyi şekilde malzeme sorununu halleden Adidas, geçtiğimiz günlerde sponsorluktan çekildi. 
Futboldan sonra ülkemizin en çok sevilen branşı olan basketbol milli takımımız, geçen seneden bu yana maalesef maçlara NO NAME ( İSİMSİZ ) malzemelerle çıkıyor. 
Basketbol federasyonumuzun bir an önce önemli bir firma ile spor malzemeleri konusunda anlaşma yapmasının, milli oyuncularımızın motivasyonu için önemli olduğunu düşünüyorum. 
Basketbol dolu günler dikeklerimle.

Yorumlar


Dynamo Bu No Name forma olayını neden kendimize özgü , bize ait simgelerle oluşturulan bize özel bir forma tasarlatarak çözmüyoruz ? Hırvatistan tarzı ... Bize özgü olan , göze hoş gelen forma , inanın bu adı geçen markaların dünyadaki bütün basketbol takımlarına yaptıkları tek tip dümdüz formalardan daha çok satar , daha çok ilgi çeker.
06-12-2017 20:43
emirt Milli oyuncunun performansı ile üzerine giydiği formanın markası arasında nasıl bir alaka var? Forma sponsoru kıyafeti sağlar ve markayı her yerde tanıttığın için sözleşme kapsamında belirtilen parayı verir. Parada anlaşılamamıştır; o ya da bu sebeple... O formanın üzerinde en büyük arma var, kimin neyine yetmiyor.
28-11-2017 09:10
Levo Birinci sebep Nike ve Adidas gibi firmaların satış açısından keyifleri yerinde olabilir. İkinci olarak ekonomik krizden ötürü fazla harcama yapamıyorlardır. Üçüncü olarak da Basketbol Milli Takımımızın pek çekiciliği ve reklam değeri olmayabilir. Acaba sebep ne ?
27-11-2017 13:25

Yorum Yazın


Tweetlerimiz