NBA'de Türk gecesi
15.11.2018 - 15:04

Washington'da oynanan Washington Wizards - Cleveland Cavaliers müsabakası, Cleveland Cavaliers'ta forma giyen Cedi Osman'ı desteklemeye gelen çok sayıdaki Türk seyirci ve devre arasında Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Kardelen Halk Dansları Topluluğu'nun danslarıyla adeta 'Türk gecesine' döndü.
Amerikan profesyonel basketbol ligi NBA, "Türk gecesine" sahne oldu. Washington Wizards'ın sahasında Cleveland Cavaliers'ı 119-95 mağlup ettiği karşılaşmanın devre arasında BAU Kardelen Halk Dansları Topluluğu'nun gösterisi yoğun ilgi gördü. Türk halk danslarından örnekler sergileyen grup salondan büyük alkış aldı. Yapılan dans gösterisi, Türk basketbolseverler kadar Amerikalı seyirciler tarafından da büyük bir ilgiyle izlendi.

 

Yorumlar


jojo Türk Gecesinde Türk halk dansı? Kıyafetlerden buram buram sulukule roman havası yükselmekte. Maçı izlemedim ama bu "Türk halk dansının" icra edildiği esnada hangi şarkı çalıyordu bilmemekteyim ama sanırım bu kıyafetlere gidecek en iyi müzik parçası "abe kaynana naptın bize" den fazlası olamaz diye düşünmekteyim.
16-11-2018 14:09

Yorum Yazın


Tweetlerimiz