Mustafa Cengiz'den flaş Oktay Mahmuti açıklaması
06.07.2018 - 16:14

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz basın toplantısı düzenledi.

Mustafa Cengiz, “Basketbolda bugün itibariyle borcumuz 22 milyon TL... 6 yabancı alınmış, 9. olmuşuz. Tamamı Türk olsaydı da 10. olsaydık. Oktay Mahmuti ile konuştuk. Kendisine açık ve net şunu söyledik. Mali olarak iyi durumda değiliz. Lütfen bizimle devam edin dedik. Oktay Hoca bizden 1.2 milyon Dolar alıyordu. Hocamıza gücümüzün bu olduğunu ve indirim yapmasını istedik. Ödeme planı da istedik. Hocamız “Hayır. Galatasaraylı değilim. İndirim yapmam ve harekete geçip kendime iş bulmalıyım. Basketbolda küçülmeyeceğiz. Kendimize yeteceğiz” dedi.

Ünal Aysal'ın kendisine Basketbol AŞ'nin kurulması halinde tüm giderleri karşılayacağını söylediğini ifade eden Mustafa Cengiz, "Ünal Bey çok değerlidir bir ağabeyimizdir. Kendisi isterse yardım eder isterse de etmez. Kişilere mahkum bir camia huzur bulamaz." diye konuştu. 

Başkan Cengiz, “Salon için sponsor arıyoruz. Ülkenin içinde bulunduğu mali sıkıntılar nedeniyle sponsorlar geri durmakta. Fanatizm sponsorları geri çekmekte. Bu yüzden rakip takımlara karşı gerilimin yok olmasını istiyoruz” dedi.

 

 

Yorumlar


ocgunsson oktay hocanın kim olduğu unutulduysa hatırlamakta fayda var, galatasaraylılık söylemde değildir, eylemdedir. https://youtu.be/LZlCKBNhCxU https://youtu.be/QVXGFk4ECgU
09-07-2018 13:01
ariel Olacak şey değil doğrusu. Bir kişi ile bir sözleşme yapıyorsunuz ve o sözleşme de kendisine vereceğiniz ücret ve diğer hakları imza altına alıyorsunuz. Sonra da bu insanlara (hem sporcular ve hem de coaching) aylarca ödeme yapmayarak imzaladığınız sözleşmeyi ihlal ediyorsunuz, sonra da utanmadan indirim istiyorsunuz. Sayın galatasaray başkanının benzin istasyonları varmış, acaba deposunu doldurduğu insanlardan biri benzinin litre fiyatı 6.29 çok fazla ben bundan sonra aldığım benzine 3 lira öderim diyene evet diyor mu ? Ya da ben bir yıl boyunca benzin alırım, ama ödemesini belli olmayan bir gelecekte ve çok uzun vade de yaparım, ayrıca ne vade farkı ve ne de kur farkı ödemem dese biri evet diyecek mi ? Tabii ki demeyecek, ama nedense ticari basiretsizliği (aslında ahlaksızlığı) bir yaşam tarzı olarak seçmiş olan galatasarayı daha çok izleriz bu ahlak dışı davranışları yaparken.
08-07-2018 10:20
LÜTFİ ACUN Sevgili Başkan çok ayıp etti. Mahmudi'yi taraftarın önüne attı. Lakin bu davranış ona hiç yakışmadı.
07-07-2018 23:13
Gs'li Ülkede herşey yerli yerinde ki millet aynı zihniyete 16 yıldır oy verip duruyor o yüzden ülkedeki malı sıkıntılar nedeniyle sponsorlar geri duruyor falan deme reis kızar sonra.. Ayrıca eski yönetimi ibra etmeseydiniz şimdi boşa ağlayıp da hoca ve oyunculara suç bulmayın.
07-07-2018 15:10
cagrideniz çok boş çok sığ açıklamalar... başarılı olmaları mümkün değil
07-07-2018 13:04
Basketsever Fatih Terim'den de indirim istiyor musunuz? Geçen 6 ay 1905 tl maaş aldı ama sonraki her sene 3.5 milyon euro alacak. Ayrıca geçmiş yönetimi ibra etmeseydiniz şimdi boşa ağlayıp da hoca ve oyunculara suç bulmayın.
07-07-2018 09:01
Maximus Sponsor, fanatizm, taraftar konusunda kendi taraftarlarının sosyal medyadaki paylaşımlarına bi bak sayın başkan. Ülker bisküvi almayalım diyeni mi,VW araba almayalım diyeni mi ararsın!!! Böyle kendi coachun hakkında atıp tutmaya başlarsınız işte. Bunun temelini sizin taraftarlarınız attı sayın başkan.
06-07-2018 22:19
ozan Hocayı taraftar önüne atmak için yapılmış bir açıklama.Mustafa Cengiz sadece cisim olarak o koltukta yaptığı icraat sıfır futbolda bile işleri Albayrak hallediyor boşuna kendisine ben başkanım demesin.Başkanlığa aylar önce aday olmuş hiçbir planı yok seçildi yine plan yok sponsor yok.
06-07-2018 20:29
Mertbaba İnanasım gelmiyor 1.2 milyon mu...Büyük koç Ataman neredeyse yarısını alıyordu!!!Aysalın da zoruna gitmişti...Tabutumuza son çivi Mösye Kunter diyordum meğerse Mahmudiymiş...Koçluğu değil ücreti...
06-07-2018 18:01
Mortmama Sponsorların geri çekildiği falan yok, sadece basketbol için verecekleri paranın futbola hortumlanacağını bilerek size sponsor olmuyorlar.
06-07-2018 17:59
Kedili Oktay Mahmuti, iyi bir koç ancak senede 800 bin dolar verilecek bir koç da değil. Rakam doğruysa Özbek yönetiminin son kazıklarından biri olmuş.
06-07-2018 17:34

Yorum Yazın