"Fenerbahçe gibi olmayı hedefliyoruz"
05.02.2018 - 22:06

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor yayınlanan Basın Tribünü programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Cengiz basketbol ile alakalı şunları söyledi:

"Amatör branşlardaki sorunlar iyice arttı. 13 çocuk düşünün, eve sadece biri ekmek getiriyor: Futbol. 12 çocuk onun ağzına bakıyor. Fenerbahçe mesela basketbolda çok başarılı. Sponsorlukları çok iyi. Biz de onu hedefliyoruz ve bunu başaracağız. Baskette kesinlikle bir A.Ş yapacağız. Torba yasa var ama onu bekliyoruz. Amatöre vergi desteği hakkında. Galatasaray için en iyisini yapacağız. Galatasaray'da bir ayağa kalkma var. İnşallah bu devam eder."

 

Yorumlar


miller güzel bir açıklama olmuş tebrikler. gs'ye gönül vermiş işadamları neden basketbol gibi branşlara sponsor olmazlar anlamak zor. sonra birileri de fb'ye abuk sabuk laf söylüyor ülkerspor,doğuşspor vs diye. gs,bjk,fb ne kadar rekabetçi olurlarsa ülke sporu o kadar ilerler bu kadar basit.
07-02-2018 12:45
ozan Ucuza arsa kapatma derken biraz utanma olur insanda
07-02-2018 12:24
Serdar Gürcan Ekleme 6. Odeabank değil de Doğuş gibi bir sponsor bulabilmek için basketbol vizyonu edinmek lazım. Zira basketbol için aldığımız paraları futbola harcadığımız için hiçbir saf sponsor bize gelmiyor. Bu konuyu sahaya atmak için yanımda taşıdığım ayranı içerken bir kez daha düşüneyim, belki bir çözüm bulurum...
07-02-2018 08:30
Uğur Albayrak Bu tür medeni yorumlara ne kadar da hasret kalmışız. Kompleks yok, samimiyet ve dürüstlük var.. Bravo sayın başkan...
06-02-2018 18:54
Serdar Gürcan Fenerbahçe Doğuş, (eski Ülker) gibi bir takım olmak için, 1. Ülkerspor gibi yıllar boyu reklam gelirinden küçük bir payı spor takımına aktarıp. Euroleague A lisansına sahip bir takımla birleşmek gerekmekte. Böylelikle sadece Play-off'a dahil olup 8. bitirseler bile Eurolig tecrübesi ve alışkanlığı oluşturulan bir takım inşa edilmeye başlanır. 2. devletten Ataşehir gibi kıymetli bir bölgede ucuza kapatılmış bir arsa gerekmektedir. Bölge zengin insanlardan kurulduğu için kombine satışları da kolay olmaktadır. 3. Sponsorlar sayesinde zararlar kapatıldığı için sportif anlamda alınabilecek en pahalı oyuncular alınmalı ve birden fazla sene için sözleşmeleri tutulabilmeli. 4. Profesyonel yöneticiler getirmeli. 5. Federasyon tarafında da etkili olunabilmeli. kritik maçlarda Fenerbahçe'ye çalınmayan 3. anons kuralından yararlanılabilmeli. Bir tane de bizim takıma yazalım. Tribün terörü engellenmesi için taraftarın, koltuk numaraları ile eşleştirilmesinin yapılması lazım.
06-02-2018 16:01
Demircan Kaliteli bir açıklama olmuş. Kompleks yapmadan, başarılı olanı örnek almak istediklerini belirtmiş. Yalnız şu basketbolun ayrılması olayının ne faydası olacak. Ayrı bir şirket olunca basketbola sponsor mu yağacak, ödeme güçlükleri para döngüsü mü düzelecek. Tek değişen şey bu olursa hiçbir şey değişmemiş demektir.
06-02-2018 11:33
Sertmama Vah vah şimdi taraftar cinnet geçirecek. Sonunda akıl mantık çerçevesinde demeç veren bir başkan olmasına sevindim. Sonunda yok ülker yok bütçe safsatası yapmadan başarılı modeli örnek almak gerektiğini anlayan biri çıkmış...
06-02-2018 08:46
Akın Hakan cengiz adlı arkadaş başkan senin gibi basit düşünseydi bu yorumu yapmazdı. Herkes nerelerden geldiğini unutmasın bu Galatasaray, Fenerbahçe her takım için geçerli dar düşünceli arkadaşım...
06-02-2018 01:08
Muharrem Şayin Dayayın yine sırtınızı devlete
06-02-2018 00:48
suat zaten bizim de fenerbahceliler olarak ezeli rakibimiz galatasaray'dan bekledigimiz aslinda bizzat budur. "tuttugumuz takimin seviyesi cok asagilara indi. e o zaman yukarida olan rakibi de asagi cekme adina turlu turlu algilar kasalim" sigligiyla fink atan holigan trollerin vizyonsuzlugu yerine, bu gibi "dogru olan bir yapiyi ornek alan"larin vizyonunu sayin cengiz'de de gorebilmek gercekten cok guzel. sonucta rekabet dedigimiz sey rekabet adabina uyanlar ile guzellesir. iyi bir salon, dogru ekonomik yapi, yerinde sube hamleleri vs. derken mevcut futbol holiganizminden uzak gercek basketbol taraftarinin da destegi dahilinde gs'nin basketbolda soz sahibi kulupler arasina girmesi asla imkansız degil. sonucta fb-gs rekabetinin basketbol kismi sanilanin aksine cok daha oncelere dayaniyor ve yine o gunlere donmek dogru hamleler ile yeniden mumkun hale gelebilir.
06-02-2018 00:05
Hakan Cengiz Galatasaray taraftarı duydunuz mu bakın başkanınız ne diyor: "Fenerbahçe gibi olmak istiyoruz." Olabilir mi? Olamaz. Ama olsun açık açık Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyüğü gibi olmak istediğini söylemiş, helal olsun!
05-02-2018 23:39

Yorum Yazın