Mustafa Cengiz: Basketbolda silkinme hareketi yapacağız
15.05.2018 - 16:45

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda Anadolu Ajansı Spor Masası’na konuk oldu.

Başkan Mustafa Cengiz, amatör branşlarla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

“Galatasaray, basketbolu ve voleybolu Türkiye'ye getiren ilklerin takımı. Basketbol profesyonelleşti. Galatasaray amatör ruhla bu profesyonelleşmeye yetişemedi. Basketbol, futbol gibi değil, takımı kurduğunuzda netice bellidir. Galatasaray bu profesyonelleşmeyle hep açık verdi. Hemen hemen tüm basketbolcularımızın serbest kalma hakkı bulunuyor. Transfer yasağı da var. Erkek basketbolda 20 milyon lira açık var. Çok ciddi bir rakam. Yeni takım kurmaya kalkarsanız da o paralar gerek. Bu bir tercih meselesi. Bu konuda sponsorlar aramak zorundayız."

‘BASKETBOLDA SİLKİNME HAREKETİ YAPACAĞIZ’

Basketbolda altyapıdan çıkan oyuncular ve takviyelerle liderliğe oynayan bir takım oluşturma hedeflerinin olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Cengiz sözlerini sözlerini şöyle tamamladı:

"Basketbolcuları günlük vererek oynattık. Adamlar lig sonuncusuna yenildiler, çok asabım bozuldu. Sonra lig ikincisini yendiler. Bu olmadı, bu profesyonellik değil. Biz buna saygı duymayız. Onlar kendilerince profesyonel. Basketbolda silkinme hareketi yapacağız. Basketbolda altyapıdan çıkan oyuncuları takviye ederek birinciliğe oynayan bir takım oluşturmak gerekiyor. Amatör sporlarda da disiplin istiyoruz. Olay küçülme değil, doğru harcama. İnşallah Galatasaray'ı fabrika ayarlarına döndüreceğiz. O laf bize ait, seçim sloganımız. Galatasaray'ı hem karakter hem de mücadele değerlerine yönlendireceğiz. Basketbolda da gereğini yapacağız”

Yorumlar


Beyaz gölge Lig sonuncusuna yenilmek TBL seviyesi için normal bir sonuç ! Buradan yola çıkarak değerlendirme yapmak bence amatörce olmuş ! Basketbolun Türkiye de geldiği yeri iyi analiz edip,ondan sonra gereken kararları almak ve bunu yaparkende bu konuda camiada deneyimi olan kişilerle konuşmak daha akıllıca olur !
17-05-2018 14:41
Hakan Cengiz Taraftarların gözünü boyamak için boş vaatler. Ne yapsanız olmaz sizin işiniz.
15-05-2018 20:40
Pertpapa Bu sezon GS, playoffa kalan Tofaş, Banvit, Sakarya ve Eskişehirden daha fazla para harcayarak playoffa kalamamıştır. Bu bütçe masallarını bırakınız, artık kabak tadı veriyor.
15-05-2018 18:18

Yorum Yazın