Muratbey Uşak'tan hakem açıklaması: Bize verdikleri zararı öylece kabullenecek değiliz
11.04.2018 - 21:16

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Muratbey Uşak, Gaziantep Basketbol maçındaki hakem kararlarına yayınladığı bir açıklama ve video ile tepki gösterdi. 

Kulüp tarafından yapılan açıklama:

"Ligin başından itibaren dile getirdiğimiz takımımızın aleyhine bu zamana kadar kasıtlı olmadığını düşünmek istediğimiz kötü hakem yönetimleri ile ilgili düşüncemiz artık değişmiştir.

Son olarak 8 Nisan 2018 tarihinde Gaziantep Basketbol Kulübü ile oynadığımız müsabakadaki hakem üçlüsü bölgesel liglerde dahi göremeyeceğimiz derecede kötü, acemice, Süper lig seviyesi dışında bir maç idare etmişlerdir. Çok uzun yıllardır arkasında halkıyla, esnafıyla, iş adamlarıyla, belediyesiyle seferber olmuş bu şehir ligimize olağanüstü bir renk katmıştır. Bu küçük Ege şehri imkanlarını sonuna kadar zorlayarak bir basketbol kültürü oluşturmuş, alt ve üst yapı yatırımlarıyla Türk Basketboluna hizmetlerde bulunma gayretinde olmuş, ülkemizi Avrupa Kupaları’nda başarıyla temsil etmiş, bölgenin basketbol üssü haline gelmiştir. Kulübümüz sayesinde şehrimizde yüzlerce kişiye iş imkanı sağlanmış, gençlerimize yeni hayallerin kapısı aralanmış, şehre bir anlam kazandırılmıştır.

Bütün bu senelerin yatırımları, gelecek hayalleri ve bir şehrin kaderi 3 kişinin dudakları arasındaki düdüğün insafına bırakılmayacak kadar değerlidir. Bu hakem üçlüsünün bu yükü vicdanlarında nasıl taşıdıkları bahs-i diğer olmakla birlikte biz Uşak şehri ve Muratbey Uşak Basketbol Kulübü olarak bize verdikleri zararı öylece kabullenecek değiliz. Hakem yönetimlerinin artık her türlü şaibeden uzak, sadece insani hatalar derecesine inene kadar mücadelemizi devam ettireceğiz. Kamuoyunun takdirine sunmak üzere Gaziantep maçının içinde saymakta zorlanacağımız kadar yer almış hakem hatalarını derlediğimiz videomuzun linkini gönderiyoruz. Takdir basketbol camiasının, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, Merkez Hakem Kurulu’nun ve tüm kamuoyunundur.

Saygılarımızla,

Muratbey Uşak Basketbol Kulübü"

 

Yorumlar


hasan Kenardan sadece el kol hareketi yok bacak da vardı ve hakem Uşak benchine hiç bir şey demedi
13-04-2018 11:18
mehmet coşkun sız bunları atıyorsunuz ama bu gonderdıgınız vıdeodan ne cıkacak bencde ouran oyuncuların taraftara el kol hareketı cekmesı . antep oyuncusu sut atarken tam arkasından buna takımda herkesın bagırarak ayaga kalkması bunlarıda gostersene bız bu macların hepsını ıstanbuldakı buyuk takımların hepsınde yasıyoruz ne soyluyorsunuz . tabı bu mac sert gececekdı belıydı cunku lıgde kalma mucadelesıydı ama sen gelıceksın baska takımın sahasında kenrdan el kol yapıcaksın ve taraftarı sabrı zorluyacak hareket yapıcaksın genede mac guzel gıttı hakem sucu dıyorsun . kamerayla ızleyın ondan sonra hakeme laf soyluyorsun . macda kural hattası varmı yok dıyecek bırsey yok.
13-04-2018 09:04
YELDEĞİRMENLİ YABANCI-MABANCI İŞLERİNİ BIRAKALIM. ÖNCE VE ÖNCE HAKEMLERİMİZE BASKETBOLU ÖĞRETELİM, EĞİTELİM.
12-04-2018 12:28

Yorum Yazın


Tweetlerimiz