Milliler'de tek kıyafet dönemi
04.02.2016 - 16:44

Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü, uzun zamandır üzerinde çalıştığı Milli Takımların kıyafet çalışmasını tamamladı.

Federasyonların bütçe görüşmeleri sırasında ve sonrasında tüm federasyonlar uyarıldı, ayrıca resmi yazı gönderildi. Federasyonlar hangi firmayla çalışırsa çalışsın, Milli kafilelerin kıyafetleri “Alev” modeli olacak. Renkler ise, Turkuaz, Kırmızı-Beyaz karışımı olacak.

Artık tüm federasyonlar yeni kıyafetleri giyecek. Tüm federasyonlar yıllardır farklı dizaynlarda milli takım kıyafeti yaptırarak uluslararası organizasyonlarda giyiyordu. Gelişmiş ülkelerin bir çoğunda Milli Takım kıyafetleri tek tip ve belirlenen renklerde giyiliyor. 2 yıldır yapılan çalışma sonunda, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a sunulan yeni kıyafet tasarımı ve yeni renkler bakan tarafından kabul edildi. Federasyonlar, yaptıracakları milli takım kıyafetleri yeni tasarım ve renkler dışında olmayacak.

Spor Genel Müdürlüğü ekiplerinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı bu tasarımın çok beğenildiği belirtilirken, Genel Müdürlüğün yeni tasarımın patentini de aldığı öğrenildi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz