Milliler, İtalya'ya 2 çeyrek kaybetti, 2 çeyrek kazandı
15.06.2016 - 21:07

Olimpiyat Oyunları Elemeleri için İtalya’da kamp çalışmaları yapan A Milli Erkek Takımımız, ev sahibi İtalya ile hazırlık mücadelesinde karşı karşıya geldi. Takımların yapmış olduğu anlaşma gereği, her periyotta skor sıfırlandı.

İlk periyota iyi başlayan Ay Yıldızlılarımız özellikle Ender Arslan’ın penetreleri ve Semih Erden’in de pota altından bulduğu sayılarla etkili oldu. 4.dakikası 6-6 eşitlikle geçilen mücadelede ilk periyotu millilerimiz 19-13 geride tamamladı.

İkinci çeyrekte A Milli Erkek Takımımız, hücumda topu iyi çevirirken, savunmada da rakibine kolay sayı şansı vermedi. Can Mutaf’ın dış atışlardaki isabetiyle skor üreten milliler, 8.dakikada 20-13’lük üstünlüğü yakaladı. İkinci periyotu Ay Yıldızlılarımız 22-18 önde kapattı.

Üçüncü periyotta Semih Erden ile boyalı alana top indirdiğinde etkili olan millilerimizde, ön alanda da Mehmet Yağmur ve Kenan Sipahi ikilisi baskı yaptı. Ancak hücumlarda Hackett ile basketler bulan İtalya, üçüncü periyot sonunda durumu 18-9’a getirdi.

Karşılaşmanın dördüncü periyotunda iki takımda atışlarında isabet bulmakta zorlanınca, 5.dakikada skor 6-6’ya geldi. Ömer Aşık ve Semih Erden’in birlikte dakika aldığı bölümlerde çemberi iyi koruyan Ay Yıldızlılarımız, buna karşın hücumda istediği basketleri bulamadı. Dördüncü periyotu İtalya, 21-15 önde tamamladı.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın