Milliler Fransa maçına hazır
08.07.2016 - 19:24

Filipinler’in Başkenti Manila’da Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma mücadelesi veren A Milli Takımımız, Fransa ile oynayacağı yarı final mücadelesinin hazırlıklarını akşam yaptığı ikinci çalışma ile tamamladı.

Coach Ergin Ataman yönetiminde karşılaşmaların oynandığı Mall of Asia Arena’da gerçekleşen antrenmana ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle tedavisi devam eden Cedi Osman katılmazken, belinde ağrı bulunan ve Senegal maçında iğne ile oynamak zorunda kalan Melih Mahmutoğlu takımdan ayrı çalıştı. 

Isınma hareketleri ile başlayan antrenman daha sonra hücum setlerinin tekrarlanması ile devam etti. 

Fransa karşısında bundan önceki iki maça oranla daha etkili hücum edilmesi gerektiğini ifade eden Ergin Ataman, savunmada daha dikkatli olunmasını istedi. Antrenman boyunca oyuncularını sık sık uyaran Ataman, Fransa’nın çok deneyimli oyunculardan kurulu bir takım olduğunu belirterek, eğer hedefe ulaşmak istiyorsak, hata sayısının azaltılması gerekliliğini de vurguladı. 

Oldukça tempolu geçen ve yaklaşık 1.5 saat süren çalışmayı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile birlikte yönetim kurulu üyeleri de izlediler ve  antrenman sonrasında sporcularımıza başarı dilediler.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın