Milliler elemeleri galibiyetle noktaladı
22.02.2021 - 22:58

Eurobasket Elemeleri D Grubu karşılaşmasında A Erkek Milli Takımımız, Hırvatistan ile karşılaştı. İki takımında maç öncesinde sıralamadaki yerleri belliydi.

Akatlar'da oynanan karşılaşmada ilk yarı 42-40 Türkiye üstünlüğü ile noktalandı. Üçüncü periyot sonunda geri düşen ay yıldızlılar, son periyot ortalarında kontrolü tekrar ele aldı ve karşılaşmayı 84-78 kazandı.

Bu sonuçla Türkiye 6. maçında 3. galibiyetini alırken grubu 3. sırada tamamladı. Hırvatistan ise 6 maçta 4 galibiyet ile grubu zirvede tamamladı.
Yorumlar


sporsever Bu maç ilk üç maç dikkate alındığında namus maçıydı. Namusu kurtardık. Finallere gitmek, sıralamanın değişmemesi, gerekli puanı averajı almak teferruattır. Milli maç milli maçtır ve gazozuna mı yoksa dünya finali mi olduğu sonraki konudur. Bunu Amerikalı devşirmemizin hırsına bakarak herkes okuyabilir. Hırs başta diğer bazı oyuncularımızda eksik gibiydi, iyi ki o vardı da bulaştırdı. Teknik katkısı ve üçlükleri bunun yanında daha az önemli. Ne oldu bize böyle, milli bilinci Türkçe bilmeyen bir adamın ateşlemesiyle hatırlıyoruz ? Hesap yapmaktan kafayı yiyeceğiz neredeyse. Hollanda Hırvat'ı yendi diye bir sevinç o gece, sorma gitsin. Kendi maçımızdan daha çok sevindi bizim alem. Bize ne arkadaş, kim yenerse yensin. Hatırlattığın için thank you Larkin. Bu arada M. Kosova da tutmuş anlatıyor "sonuç önemli değil", "prestij" falan filan. İkinci yarının ilk üç dakikasında çatır çatır sayılar atılırken karşılıklı, beyefendi bir sürü hikaye anlattı. Fauller atılırken maça döndü. ...
23-02-2021 00:32

Yorum Yazın