Milliler elemelere galibiyetle başladı
24.11.2017 - 20:47

2019 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu ilk maçında Türkiye, Bursa’da Letonya’yı konuk etti.


Mücadeleye iyi başlayan Letonya'nın 8-0’lık serisinden sonra Ufuk Sarıca'nın molası geldi. Mola sonrası toparlanan milliler, farkı 4 sayıya indirince bu sefer de Letonya mola aldı, 14-18.İlk çeyrek Letonya lehine 14-20 sonlandı.

İkinci periyot karşılıklı isabetsiz dış atışlarla açıldı, Türkiye farkı 2 sayıya indirince Letonya molası geldi, 23-25. Devre bitime 1 dakika kala Semih Erden hücumda yaptığı perde sırasında sakatlandı ve oyunu terk etti. İlk yarı sona erene kadar oyunda önce dengeyi kuran Türkiye, daha sonra da öne geçerek devreyi 37-34 önde tamamladı.

İkinci yarıya karşılıklı sayılarla girildi, skor 22.dakikada eşitlendi, 40-40. Skor eşitlendikten sonra hücumdaki akışkan oyunuyla farkı açan millilerimiz, farkı 11 sayıya kadar çıkarttı, 55-44. Final periyotuna girilene kadar sahadaki kontrolünü bırakmayan ay yıldızlılar, 13 sayılık avantaja sahipti; 67-54.

Son periyot Türkiye’nin basketleriye başladı, fark 34.dakikada 17 sayıya kadar çıktı, 73-56. Fark 9 sayıya inince molamız geldi, 75-66. Bitime 01:33 dakika kala 83-71 önde olan Türkiye, geriye kalan sürede rakibini oyuna ortak etmedi ve mücadeleyi 85-72 kazanarak elemelere galibiyetle başladı. 

Yorumlar


KingJames Yavrucum diye yoruma baslayip seviyeli gorunmek..ben kupabeyi Fenerbahce imitasyonu mesajlar atiyor saniyordum dertbabalari imis kesin anladim
25-11-2017 22:10
Fairplay Senin amacın ne? Hiç bir alanda tek bir başarı olmaksızın devamlı konuşuyorsun, neyi ispata çalışıyorsun, fikrin ne? Benden büyük olduğun iddiasındasın, bana 3bin ışık yılı uzaktasın, daha fazla gölge etme başka ihsan istemez.
25-11-2017 18:34
Mertbaba Yavrucuğum tamam fikrin yok sadece cevap verme çabasındasın, ancak trollüğü bambaşka seviyeye çıkarmışsın; http://basketdergisi.com/galatasaray-botas-karsisinda-zorlanarak-kazandi.html tebrikler şampiyon!!!
25-11-2017 17:40
Fairplay Çok basit bir fikri bile anlayamayan (avukat), düpedüz yalan söyleyerek (adeti) hala extra fanatiklik yapmaya çalışan (işgüzar) şıracının kankası bozacı; 20 cümle yazıp tek kelime anlatamayan sıradan fanatikler, MİLLİ kelimesinin ne anlama geldiğini bilemeyenler, BİN DEFA REZİL OLDUNUZ, GERİYE ORTAK BİR DEĞERİMİZ DE KALMASIN İSTİYORSUNUZ, HAYIR, HAYIR, HAYIR SİZİN ÇÖP EVİNİZE UĞRAMAYACAĞIZ... KORKARAK, MİLLİ TAKIMA KADAR DÜŞTÜNÜZ, BAŞKA BİR YERDE SİZE BİR REKABET KALMADI, SONUÇTA REZİL OLAN SENSİN, TEK GERÇEK BİR SÖZÜN, TEK GERÇEK BİR SAPTAMAN YOK, kendinizi ormanın kralı sanıyorsunuz, oysa boş evin fare tutamayan kedisisiniz, doktorun dediği gibi artık sizin çareniz yok, NE YERSENİZ YİYİN, bizim görevimiz de her alanda sizinle uğraşmak olacak, durmak yok yola devam.
25-11-2017 16:10
Ali Emek veren ve gönülden isteyen oyuncular sahada belliydi fb li gs li farketmez.ellerine sağlık.benim asıl takıldığım nokta milli takım oluşturulurken kimlerin etken olduğu.sarica nın açıklamasına göre istatistiklere bakıp seçmişler bende baktım tofaşlı genç şutorun ve giresunlu genç gardin istatistiklerine takımda onun kadar olmayanlar var.biz ne kadar milli takım desekte bu oyuncuların seçiminin dahi adaletli olduğunu düşünmüyorum.
25-11-2017 12:05
Mertbaba Fairplay(hiç alakası yok) adlı arkadaş tersten de olsa(yoksa mümkün değil) haklı!Bir kişi Göksenin'i övdü diye 10 kişi onu dövüp Melih'i ön plana çıkarmış.Bunun üzerine bu gürbüz arkadaş fairplay kuralları içinde fb'li arkadaşlara cevap vermiş.Afferim gürbüz!!!Ama bunun ismi gibi bir sorunu var milli dava diye söz ederken fb dışında bir takımımız Avrupa da yenilince resmen diriliyor zevkten 4 değil 14 köşe oluyor.Bu derin milli duygular besleyen vatandaş Milli takım da Ataman varken ne yapıyordu varın siz düşünün :) Neyse bir not; Melih'in tuttuğu 35lik Blums'un attığı sayıları bilen Obra artık niye Melih'i oynamıyor diye sormayın.Haaa milli takım Melih'in açığını kapatır ama kritik maçlarda?(bknz geçen şampiyona)
25-11-2017 11:26
Kemaal Bu milli takım işi. Fanatikliğin gereği yok. Takım işini geçelim. Aşağıda Fener maçı ile ilgili yorum yapan arkadaş @Fenerbahçeli; Fener göz bebeğimiz ama yorumunu başka yerde yap, konu ile ne alakası var. Ben en baştan Barış ın bu takımda olması gerektiğini söyledim. Bu takımda Bobby Dixon oynayamaz. Bize PG lazım SG değil. Bugün bu maçı oynayan herkez getirdi. Cedinin Furkan ın mazereti var, Sinan Güler' in neyi var, Barış herseğin neyi var. Khimki maçında 40 dakika sahada kalıp triple double yapan bu iki oyuncunun kendi takımlarına olan katkısı tabiiki milli takımın önüne geçiyor. Barış Ermiş ne yapsın, zaten TOFAŞ ın kilit bir oyuncusu değil. ufuk Hoca dağınık takım kurmuş ama savaşçı özelliği iyi nakletmiş. Melih Göksenin ve Doğuş bu kimliğin yansıması. Bu takıma Yiğiti entegre edip metecan danda performans alırsak bu iş tutabilir. Tek arzum Sinan ve Barışın gençler kastıktan sonra yazın kaymak yemek için takıma çağrılmamaları.
25-11-2017 10:08
Fairplay Fikir özgürlüğü tamam, milli maçlarda nefret kusmak HAYIR, kabul etmiyorum, bu fikre insani demek çok ayıptır, aldıkları eğitimde utanmak, rezillik, insaf gibi kavramlarla tanışmamış, Milli Takımımızı bile kendisinin pislik oyun sahası sanan bu cahil sürüsüne siz medya HAYIR demeli, yayınlamamalı, ödül VERMEMELİSİNİZ, eğer verirseniz AHLAK, NAMUS, DÜRÜSTLÜK, ADALET yara alır, ŞİDDETLE KINIYORUM BU MECZUBU, Yeter ya kimsin sen? KİM? RAHAT BIRAK MİLLİ TAKIMIMIZI, BU REZİLLİĞİ KABULLENMİYOR, yazıklar olsun diyorum...
25-11-2017 02:27
Sertmama Melih tek başına maçı aldı. Fenerbahçe olmasa Türk basketbolu ne yapacak ???
25-11-2017 00:46
Fenerbahçeli takımı bu maçla yerin dibine sokanlar acaba geçen hafta neredeydi? yoksa yastıklarına sarılıp ağlamakla mı meşgullerdi? bu maçta kötü oynadık ama hala anlayamadınız önemli olan martta nisanda nasıl oynadığındır. bu süreçte kazandığın sürece kötü oynamışın iyi oynamışın çok önemli değil. geçen sene şampiyon olduk ama şu oyundan çok daha kötü sürüyle maçlar da oynadık. boş algılarınızı kendinize saklayın yani fenerbahçeli taklidi yapıp da yazdığınız yorumlar ile kimseyi kandıramazsınız.
25-11-2017 00:37
Hosgeldin Sadece Göksenin'in iyi oyununu seyrettin madem fanatik , Melih'in üçlüklerinde oksijeni de mi bıraktın ?
25-11-2017 00:34
Gokyuzu Dubabeyi pardon kupabeyi nikli arkadaşım...her zamanki gibi Engin bilgini sunmuşsun biz basketseverlere.yani bu akşam Melih olmasaydı takım yine kazanırdı değilmi .yani fener düşmanlığını bari milli takıma taşıma ,anladık basketten bi haber fanatik gs futbol taraftarısın ama bak yukarıda ne yazıyor TÜRK MİLLİ TAKIMI....
25-11-2017 00:03
DOĞRUSU BUDUR ŞU OBRADOVİÇ MELİHI NİYE OYNATMAZ. ÇOCUK AVRUPAYI UÇURUR DESTEK VERILSE.
25-11-2017 00:01
selim Birkan ciddi anlamda bir düşüş içinde... Daçka'da da Efes'te de kenarda bekleye bekleye kendine güvenini de kaybetmiş görünüyor. Atıp da sokamadıkça daha büyük bir stress altına giriyor. Mesela bugün 3. çeyrekte bomboş bir pozisyonda 3'lük atabilecekken cesaret edemedi ve daha zor bir şut atmak zorunda kalan Melih'e verdi. Sonuçta Ufuk Sarıca'nın da tepkisini çekti. Bugünkü istatistikleri de berbat... Ama Birkan'ı bir şekilde kazanmak gerek, ne var ki bunun yeri bugünkü koşullarda milli takım mı? En azından daha risksiz maçlarda daha fazla süre almalı. Birkan daha 27 yaşında, milli takıma da Türk basketboluna da katkı yapabileceği uzun yıllar var önünde.
24-11-2017 22:33
Yerlici Recai Furkan, Cedi ve Ersan'ın bu kutsa formayı giymek yerine NBA'de garbage time oyunculuğu yapmayı tercih etmeleri neticesinde şunu söyleyebilirim ki bundan sonra milli maçlara gelmeseler de olur. Bize milli duyguları daha ağır basan, vatanperver oyuncular lazımdır.
24-11-2017 21:27
bull yakamoz sana tamamiyle katılıyorum yiğit arslan'ı hala milli takımda oynatmamak bence de büyük bir hatadır.
24-11-2017 21:16
Ahmet Dış atışlarda problem olduğu net bir şekilde görülüyor. Yiğit Arslan kadroda düşünülmeli. Takıma Birkan dan çok daha fazla katkısı olur. Savunma anlamında da çok iyi bir oyuncu, kesinlikle kadroda olmalıydı. Ufuk hoca bu seçimde hata yaptı.
24-11-2017 21:16
suat kompleksimden oturu macin en skorer oyuncusu melih mahmutoglu'nun adini dahi anmiyorum diyorsun yani anliyoruz seni dubabeyi kardesim. yalniz baris ermis iyi ki zamaninda fener'den ayrilmis. yoksa bir de onu da yok saymak zorunda kalacaktin :)
24-11-2017 21:09
Yakamoz Yiğit Arslan kadroda olmalıydı, dış atışlarda sadece Melih'in eline baktık. Birkan'ın yerine kesinlikle düşünülmeli, gerek savunmada gereksede dış şutlarda milli takıma daha çok faydası olacaktır. Boşu bulmakta da daha etkili olur. Eğer Ufuk hoca kendisine biraz tolerans verirse topla oynayıp orta mesafe şut kullanabilir, bu şutlarda da çok başarılı bir genç.
24-11-2017 21:01
KupaBeyi Letonya eksik bir kadroyla geldi fakat bizde aynı şekilde eksik kadroyla geldik ( Cedi Osman, Furkan Korkmaz) zaten bu 2 oyuncumuz tüm takıma bedel.. Yinede güzel bir oyun oynadık.. Barış Ermiş gibi daha nice Milli takımai forması giyemeden emekli olan yetenekli basketbolcu geçti Türkiyede.. Çünkü sistem yok.. Oyunculara genç yaşta değil, yaşlandıktan sonra değer veriyoruz.. Göksenin Köksal tüm holigan futbol taraftarına rağmen mükemmel oynadı.. Kimseye aldırış etmeden ben burdayım dedi.. Barış Ermiş, göksenin köksal, sertaç şanlı, metecan birsel çok çok iyi oynadı..
24-11-2017 20:48

Yorum Yazın