'Milli takımın coachu Ergin Ataman olmalıdır'
25.11.2016 - 15:35

Geçen gün TBF'yi ziyaret eden TÜBAD'da genel koordinatör Bülend Karpat, A Milli Takım'ın yeni antrenörü için görüşlerinin açıkladı.

Karpat, milli takımda Ergin Ataman döneminin sürmesi gerektiğini söyledi.

Bülend Karpat şöyle konuştu:

TBF'de yeni antrenörün Türk olması yönünde bir görüş var. Biz de bunu biliyoruz ve elbette milli takımın başında bir Türk antrenör olmasını arzu ediyoruz. TÜBAD olarak felsefemiz de budur. Bu anlamda en iyi adayın Ergin Ataman olduğuna inanıyorum. Ataman hem başarılı bir isim hem takımı tanıyor hem de genç oyuncuları monte edebilecek bilgi ve beceriye sahip. Ben, ev sahibi olduğumuz Eurobasket 2017'de Ergin Ataman'ın milli takımın başında olmasının doğru bir karar olacağını düşünüyorum. Avrupa'nın en iyi 3-4 antrenöründen biri olan Ataman, bu görevi devam ettirmeyi hakediyor. Bana göre bu pozisyon için tek aday Ergin Ataman olmalıdır.

Tübad yönetimi TBF başkanı Hidayet Türkoğlu'nu ziyaret etti

Yorumlar


Anti Tübad Tübad yine lobi peşinde. Ergin atamanı basketbol severler olarak milli takımda görmek istemiyoruz. Herkesin saygı duyacağı yabancı bir koç gelsin
09-12-2016 05:33
ballokum B. Karpat da kim ya! Adam tam kelimeyle saçmalamış... Ataman bayatladı. Karekteri çok kötü. Orhun Ene'ye geçmişte kelek yapıldı, onun için reddediyordur. Orhun görevdeyken, T.Demirel sahaya ahı gitmiş vahı kalmış, Tanyeviç'i sürmüştü ve Orhun Ene'ye istifa etmek düşmüştü... Ufuk Sarıca olmalı yeni koç.
25-11-2016 19:47
Bahadır Kıratlıoğlu Bu açıklama Tübad adına mı yoksa kendi kişisel görüşümü bunun belirtilmesi çok önemli. Tartışmalar daha sonra gelir.
25-11-2016 16:56
kafkaf ufuk sarıca veya orhun ene. orhun reddetmişti gerçi
25-11-2016 16:52
desperado Bence de Ataman olmalı. Böylece seviye atlayamayan, tembel, maç seçen, oyuncu geliştiremeyen, geniş kadroyu yönetemeyen, takım kimyasında büyük hatalar yapan, maç içinde müdahalede hep geciken, hep başkalarını suçlayan hocamızdan kurtulmuş oluruz. Sonrası mı? Özyer' e sarılır yöneticiler!
25-11-2016 16:31
fikri "genç oyuncuları monte edebilecek bilgi ve beceriye sahip" cümlesini okuyunca aklıma soyunma odasında tokatladığı GS altyapı oyuncusu geldi. Gergin için iyi koç kötü koç tartışmasını karakter analizini falan bir yana bırakıp şunu görmek gerek; milli takımdaki yanlış takım seçmesi, hatalı stratejilerle başarısız turnuvalar geçirmesi, kendisini desteklemeyen (pohpohlamayan) insanlarla sürekli sürtüşmesi bir yana Türkiye için de çok güçlü bir lobisi var. İlk göreve getirildiğinde de bu böyleydi bugünde böyle. Ayrıca bu açıklamadan sonra TÜBAD üyesi olsam bugün istifa ederdim.
25-11-2016 16:28

Yorum Yazın


Tweetlerimiz