Milli Takım olgusunu öğretememişiz
04.08.2017 - 16:34

Ülkemizde yapılacak Avrupa Şampiyonası'na en kuvvetli kadromuzla çıkmamız gerekirken maalesef Ömer Aşık rahatsızlığı, son olarak da Ersan İlyasova yorgunluğu sebebiyle gelemeyeceğini bildirmiş. 

Bu iki oyuncumuzun gelmemesi pota altında eksik kalmamız dolayısı ile rotasyon problemi yaratacak. 

Diğer birçok oyuncumuzun da liglerimizde az süre almalarını göz önüne aldığımızda ortaya dezavantajlı bir durum ortaya çıkıyor. Bana göre Milli Takıma gelmemek bu kadar kolay kabul edilmemeli.

Diğer Avrupa ülkelerine baktığımızda Dirk Nowitzki (Almanya), Tony Parker (Fransa) ülkelerinin milli takımlarına koşa koşa geldikleri gibi NBA'in istediği sigorta paralarını cebinden ödüyorlar. Biz bugüne kadar NBA oyuncularımızı ara ara milli takımlarımıza getirebildik. Bence buradaki sorun bizde. Onlara milli takım olgusunu öğretememişiz.

Yorumlar


erdem Hidayet yıllarca geldi doğrudur. Ama Türkiye'de ki avrupa şamp. hariç hiçbir turnuvada nba oynadığının 5 te 1 oynamadı. Hep umursamaz hep bencil. Geldiğinde de ödül için geldi hep. O yüzden ne ektiki ne biçecek...
07-08-2017 12:45
Serdar Topaloğlu Suya sabuna dokunmadan yapılan yorumlarla ülke olarak bir yere gidemeyiz. Bu gün yeni bir ülke kurduk yorumu hiç utanmadan tv lerden yapılırken, milli takım olgusundan nasıl bahsedebiliriz. Ersan çıkıp ben eski Türkiye Cumhuriyeti'nin milli oyuncusuydum dese, ne cevap vereceksiniz. Hem altını oymak için her fırsat değerlendirilsin, hem de milli takım özendirilsin, tam bir tezat
06-08-2017 21:54
haydabre Gelmiyorum diyen adamı zorla mı getireceğiz? Gönülsüz, isteksiz adamı minnetle oynatsak ne yararını göreceğiz? Oynamak isteyen gelsin bahane bulanlar değil.
05-08-2017 14:05
benanmusellim Hidayet, yıllarca kendi potamızdan topu alıp kimseye vermeden, 5 metreden salladı, Egosunu herşeyin önüne koydu. Şimdi de çıkıp kendi oynasın. Ömer Aşık ve Ersan İlyasova'nın gelmemesi o günlere tepki olabilir mi?
05-08-2017 10:44
Cold Medina Milli takima gelmemek bu kadar kolay kabul edilmemeli. Peki 80 milyonluk ulkede Baris Hersek'den iyi 4 numara yetistiremeyip Ersan'in eline bakar olmak ne kadar kolay kabul edilmeli ??? Sn. Haksever bu tatsiz corbada sizinde tuzunuz yokmu ?
04-08-2017 22:55
Beyaz gölge Ordumuzdada babası M.vekili,bakan,başbakan,c.başkanı olanların çocukları askerlik yapmıyor ! Bence ilk önce onlara bu olguyu öğretelim ! Yani hamaset edebiyatını bırakalım ! Nerden çıkarımı kollarım edebiyatını bırakalım ! Kocaman adam olduk dimi !?
04-08-2017 21:20
winslow Yıllarca milli takımı Hidayet'e göre şekillendirdiniz. Hidayet'in lider olacağım kaprislerine boyun eğdiniz. Şimdi vatan millet sakarya demek.
04-08-2017 19:45

Yorum Yazın