Memnun: Hedef altın madalya
02.05.2017 - 12:44

A Milli Kadın Başantrenörü Ekrem Memnun, 16-25 Haziran'da Çekya'da düzenlenecek FIBA Avrupa Şampiyonası'nda hedefe ulaşacaklarına inandığını söyledi.

Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Memnun, "Çok önem verdiğimiz bir turnuvaya gideceğiz, ciddi hedeflerimiz var. Mutlaka dünya şampiyonasında yer almak istiyoruz. Olmazsa olmaz hedefimiz dünya şampiyonasına katılacak dereceyi almak. Tabii ki en büyük hedefimiz turnuvayı altın madalya ile bitirmek. Takımımıza çok güveniyoruz, kendimize de inanıyoruz." diye konuştu.

Memnun, Türk kadın basketbolunun Avrupa Ligi ve Avrupa Kupası'nda elde ettiği başarılara dikkat çekerek şöyle konuştu:

"Türk kadın basketbolu tarihinin belki de en önemli senesi oldu. Daha önce Avrupa'da da böyle bir durum olmamış olabilir. Dört Türk takımı Avrupa Kupası'nda yarı final oynadı. Avrupa Ligi'nde de Fenerbahçe final oynadı. Kulüpler açısından tarihi bir sezon geçirdik ama bu tarihi sezon milli takım hazırlık sürecini kısalttı, çünkü ligimiz uzadı. Maçları hala devam eden arkadaşlarımız var. Sakatlık sorunlarımız da var. Sakatlığı olmayan, maçları bitmiş olan arkadaşlarımızın bir kısmıyla hazırlıklarımıza başlıyoruz."

İstanbul'daki hazırlıkların 17 Mayıs'a kadar süreceğini belirten Ekrem Memnun, kamp süreci hakkında ise, "17-28 Mayıs'ta çok önem verdiğimiz Slovenya kampını yapacağız. Üç hazırlık maçı oynayacağız, oyuncuların önemli kısmı lig devam ettiği için orada da olamayacak. Daha sonra Rusya'da Rusya ile İstanbul'da da Letonya ile ikili maçlar oynayacağız. Avrupa Şampiyonası için 14 Haziran'da Çekya'ya gideceğiz. Tecrübeli bir takımımız var, bir yenilenme de yapıyoruz. Eski ve yeni arkadaşlarımızı harmanlıyoruz. Amacımız Türk kadın basketbolunu ve ülkeyi en iyi şekilde temsil edecek bir takımla sahaya çıkmak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar


Sidu Hakan, iskembeyi kubradan salliyorsun.. Ekrem Memnun gelecek sezon YDU ile EL'de kupa kovalayacak, alirsa kafaniza sikarsiniz artik..
03-05-2017 00:14
Hakan Cengiz Hep vaatler veriyorsun ama sonuç yok. Her seferinde 40 tane bahane buluyorsun Ekrem Hoca. Bir kere daha eli boş dönersen işin elinden gidebilir, bu kaçıncı olacak çünkü. Milli takımlar gibi yağlı iş de bir daha gelmez kolay kolay.
02-05-2017 23:06
rim Nevriye Yılmaz'ın artık olmaması önemli bir kayıp milli takım için. Birsel ve Işıl'ın yanına koyacak yeni isimlere ihtiyaç var. Kızlar savaşacaktır ama.
02-05-2017 16:03

Yorum Yazın