MELİH'TEN ERGİN ATAMAN'A FLAŞ YANIT
10.02.2018 - 14:38

Fenerbahçe Doğuş'un kaptanı Melih Mahmutoğlu, Ergin Ataman'ın Hürriyet Gazetesi'nde verdiği röportajla ilgili açıklama yayınlandı.

Yorumlar


cevdet Obranın daha geçen sezon Bogdanoviçi nasıl azarladığını 3 sene boyunca bencin sonuna nasıl attığını unutmayın adam kendi vatandaşını acımıyor. Bjelica, vesely, nunnaly bunlarıda çok azarladığı oldu. adamın sert bir eğitimden geçiriyor ve görünen o ki işe yarıyor.
12-02-2018 08:52
bull melih gereken açıklamayı yapmış. siz burada magazin yapmaya devam edin...
11-02-2018 15:46
ballokum Neden makaslıyor sunuz yorumları? Siz de tokatçısınız vallahi.
11-02-2018 15:00
bahadır Ya varsayalım ki, baştan sona Obra haksız ( ki gücü türklere yeteiyor diyenlere, ilk senesinde Bjelica'yı kolun tuttuğu gibi bağıra çağıra soyunma odasına gönderen kendisidir.) sana ne oluyor ergin Ataman, ben başka hiçbir koçun bir başka takımın kendi iç işlerine bu derece meraklı olduğunu görmedim. Sana ne arkadaş, sen takımına bak, sadece hedef şaşırtma, gündemi değiştirme ve gündem olmak için yapılan ucuz numaralar bunlar. Yazık çok yazık..
11-02-2018 14:28
Ant Sayın editör yorum yazıyoruz satırlarca, sen gel sonunu yayınla!! Bizi büyük makaslamışın küfür yok! Hakaret yok! Eeeeee sebep......
11-02-2018 07:50
Serçeli Ya Ataman , ya menejerlik şirketi yalan söylüyor. Yakında ortaya çıkar zaten. Sen bu işlere hiç girme Melih kardeş , nasıl daha iyi topumu oynarım diye düşün. Seviyeni yükseltmezsen tokkattan sonra falaka geliyor haberin olsun. Nasılsa bu ülkede cezai müeyyide yok ...
11-02-2018 00:29
Kedili @Xyz Neden daha önce açıklama yapmadığını, neden şimdi yaptığını anlatıyor mesajda. Obradoviç, Melih’e tokat falan da atmıyor. Hayatımızda tokat mı görmedik. “Kendine gel” minvalinde bir hareket. Melih’in harekete verdiği tepkiden de bu belli. Canlı izlemedim; ilk tokat lafını duyunca ben de yapıştırdı falan sandım suratına. Tokat atmış olsaydı koça olan sevgim, saygım azalmazdı, ancak çirkin bulduğumu da söylerdim.
10-02-2018 23:12
ballokum Herkes kendi adına konuşsun. Birileri Obra'dan dayak yemeyi kendisine yediriyor, bir oyuncusundan "yanak almasını" hoş karşılıyor olabilir. Sado-mazoşizmin uçlarında yaşamak istiyor olabilir. Ama bunu herkes böyle istiyormuş gibi yansıtmasın. Gitsin dayağını da yesin, isterse kırbaçlattırsın kendini ama Obra çıkıp basketbol camiasından özür dilemeli. Bunu yapabilecek bir insan. Diğeri gibi değildir.
10-02-2018 23:06
Xyz Öncelikle bu konuda Ergin Ataman keşke hiç yorum yapmasaydi. Fakat obradovicin yaptığının gecistirilemez bir davranış olduğu hiç bir şekilde kabul edilemez olduğunu herkesin anlaması lazım. Acaba obradovic aynı davranışı vanamaker a yapabilir mi. O maçta tek hatayı Melih mi yaptı. Şimdi Melih açıklama yaptı. Peki olay karşısında neden yapmadı. Obradovic en azından anlık bir şeydi Melih ten özür diliyorum diyebilirdi.
10-02-2018 22:26
ballokum Herkes işine geldiği gibi "mutlu bir son" olarak Melih'in bu açıklamalarını okumuş, olup bitenleri unutmak istiyor. Tamam da Melih "hayır öyle bir görüşme v.s. olmadı" diyemiyor. "Bunlar Ataman'ın yalanı" diyemiyor. Belli ki böyle bir çabası, moral bozukluğu ardından, olmuş Melih'in. İnsani bir durum. Hak veriyorum kendisine. Bir an, ayrılmak fikri gelmiş olabilir kafasına ve manejerlik şirketi de bu doğrultuda Efes'le görüşmüş olabilir. Ama Ataman'ın yaptığı gerçekten acizlik. Bu adama güvenilemeyeceğinin göstergesi. Tamam "tokat olayının üstünde biraz durabilir ama gizli kalması gereken bazı girişimleri açık etmesi, "bu adamla yanyana boğaz köprüsü bile geçilmez" dedirten türden. Ağzında bakla ıslanmıyor. Efes bu zat orada olduğu sürece benim için bitmiştir. Halbuki kendisine kredi açmıştım. Efes başına bela aldı. Bakalım Efes'deki hangi oyuncu ile kavga var sırada?
10-02-2018 20:47
Ant Zirve yapmssıyla açıklanabilir ve kendini tatmin etmenin hafifliğide yanlarına kar kalır....
10-02-2018 20:25
KingJamess Manipulatöre mi acırsın ? Burada onu savunmaya çalışanları mı ? Adam diyorku aile içi, o diyor ki olmaz onu yiyemezsin, fiziksel haraket vs.. Çok zoruna gitti ise kamu davası aç, adam sorun etmemiş, çıktı maçını da oynadı. Gayette kendini geliştirdi. Daha beterini Bjelica'ya yapıldı kolundan çoçuk gibi tutuldu itiş kalkış saha dışına atıldı, o atılış ile NBA yaptı adam.. sodaya devam edin..
10-02-2018 20:22
Ant Çok bilen eziklerde utanma yok! Kendi cenahları dağılmış umurlarında değil, Sen alemi kör milletti sersemmi sanırsın diye bir laf var, yok başka birine böyle bir tavırmı yapmış hep yerli oyunculara yaparmış, be adam girde youtube bak bejelica yı ki rezil rüsva ederek ite kaka soyunma odasına gönderdi bu en basiti yazmaya kalksak neler var sadece vakit kaybı.. F. Terim denen şahsın futbolculara senelerdir nasıl davrandığını e. Belezoğlunu yaka paça nasıl dışarı aldığını isviçre maçında ne talimatlar verdiğini hep gördük ama bu şoven yorumlar hasetliğin zirve yasıyla
10-02-2018 20:21
ozan Her ne olursa olsun obranın arkasında duruyoruz ya nasılda çekemiyorlar.Obra ne yaparsa doğrudur çünkü bu ülkede obradovicden daha iyi bir basketbol adamı yok dövsede haklıdır sövsede haklıdır
10-02-2018 20:14
harun Allah kimseyi kendi babasına yalancı dedirtecek duruma düşürtmesin. Dahil olan her kişi ve kurum için talihsiz ve can sıkıcı olaylar. Obradovic, Melih, Melih'in babası, daha önce benzer olaylara verdiği tepki ve yaptırımları veremeyen federasyon ve Hido ve tabii ki egosunda boğulasıca Ataman.
10-02-2018 19:18
Basketbolumdan Uzak Dur şaşırmamak elde değil. melih gayet olgun ve seviyeli bir aöıklama yapmış. ne hakaret var, ne terbiyesizlik var. melih'e onurlu ol diyen var, çok ağır ve ayıp olmuş. kavramları karıştırmayın lütfen. kupaya ne katkın vardı diyen var. takımda olması yeter. neyi tartışıyoruz. evet ergin ataman başarılar kazanmış bir teknik adam. ama burada konu onun başarıları, melih'in tokadı değil. ergin ataman ortaya bir iddia attı. melih de bunun doğru olmadığını belirtti. gözü dönmüş eleştiriler uçuşuyor sosyal medyada. halbuki melih yangına körükle gidip ergin ataman'a saldırsa daha çok hoşunuza giderdi değil mi?
10-02-2018 19:08
Fallop Tüpü Ergin Bey takım mağlubiyetler aldıkça hedef şaşırtma politikalarına malesef çok fazla sarmaya başladı. Keşke Siena zamanlarından hatırladığımız o eski Ergin Ataman haline geri dönse, abuk subuk polemiklerle günü kurtarmaya çalışmak yerine takımında gelecek adına hamleler yapsa, takımındaki gençleri kazanmaya çalışsa vs... Yani sonuç itibariyle bu sene kadroyu kendisi kurmadığı için üzerinde ciddi bir baskı da olmayacaktır. Melih'e gelirsek bu tarz ciddi iddialara maruz kalınca bana göre verdiği tepkiye çok ağır olmuş diyemeyiz. Adamı ciddi bir töhmet altında bırakırsanız vereceği cevap da aşağı yukarı bu ayarda olur, doğaldır.
10-02-2018 18:38
suat tokat olayi elestirilir buna lafim olmaz da ergin ataman'in bu olaydaki tavrini ve daha bir cok hadisedeki hatali tutumunu gormezden gelen, hatta gormezden gelmekle kalmayip adeta kendisine siper olan insanlarin burada melih'e atilan tokadi ayiplamasini enteresan buldugumu da soylemek durumundayim. siz ergin ataman'in yaptigi hatalara subjektif yaklastiginiz surece diger elestirileriniz adina asla samimi olamayacaksiniz. bence sitenin ergin ataman neferlerine dair en buyuk problem bizzat budur zaten. tekrar ediyorum, obra'nin elestirilmesi ile ilgili kimsenin derdi olmamali ama bu elestiriyi en son yapabilecek durumdaki kisiler de dogal olarak tutarsizliklari uzerinden elestirileceklerdir. sonucta elestiri hakki sadece size bahsedilmedi :)
10-02-2018 18:04
Sidu Egilip bukulecek, aile ici siddeti mesru kilacak demecler beyhude. Bir oyuncu kameralar karsisinda fiziksel mudahaleye maruz kalmistir. Eti senin kemigi benim anlayisi ilkeldir, Avrupa Basketbolunun en basarili coachu, 1 numarasi basketbol sevgisiyle dolu genclerin gozu onunde kabul edilmez bir harekette bulunmustur. Cezalandirilmasi gerekir, fanatizm gozleri ve gonulleri kor etmeye devam ediyor, yazik.. Zeljko geldigi ilk sene Ufuk'a da mudahele etmisti, fark attigi son Efes macinin sonunda da eli sikilmamayi haketti.
10-02-2018 17:30
Hakan Cengiz Cümle içinde "Gergin" de demiş ya, Melih süpersin. :))))
10-02-2018 17:11
BayatLokum Burada ya Ataman ya Melih fena halde yalan söylüyor. Ama iddiayı atan ispatlamak zorundadır. Bu durumda doping skandallarıyla sabıkalı şahıs iddiasını kanıtlamak zorundadır.
10-02-2018 16:38
Mola Almaya Meyilli Bir Koç Melih'in bu açıklamasını biraz sert ve acımasız buldum. Aklıma ister istemez Umudumuz Şaban filminin hapishane sahnesindeki bilezik atma sahnesi geldi. Bu tip polemikler yerine herkes sahada oyununu oynamaya bakar umarım. Kendi takımından çok rakibi hakkında konuşan spor adamları bu tavrından kurtulamadıkları sürece kaybeden olmaya devam ederler.
10-02-2018 16:06
jojo Melih'in bu açıklamasına göre ortada iki durum söz konusu olabilir. Ya Melih yalancı ve iftiracı ya da Ergin Ataman yalancı ve iftiracı. Melih, Euroleague Kupasını kaldıran gerçek bir Kupa Beyi olarak, ait olduğu ve olmak istediği yeri ilan ediyor... Şimdi soru şu, acaba kim yalancı ve müfteri?!
10-02-2018 15:59
Polat Melih dünkü maçta da önceki maçlarda da bu mevzuyu bazıları gibi büyütmediğini zaten hal ve tavırlarıyla belli ediyordu. Ama sahada yenemedikleri takımı Bizans oyunlarıyla yenmeye kalkanlara baksan herkes çok gergin ve tüm takımda bir huzursuzluk hakim zannedersin. Algıcılığın boyutu artık belli ki şizofrenik boyutlara varmış...
10-02-2018 15:57
Kedili Sizce, Anadolu Efes genel menajeri Alper Yılmaz, Ergin Ataman’ın artık alışıldık polemik ve sataşmalarıyla Efes’in başarısızlığının önüne geçeceğinin hesabını yapmış mıdır? Ben, Ergin Ataman’ın, basın dahil, kimseyi kullandığını düşünmüyorum, bence kullanılan kendisi. Kendi kariyerini baltaladı, baltalıyor, çünkü basketboldan uzaklaştı. Türkiye’nin en başarılı koçuna bu halleri yakıştıran varsa ne koçun ne de milletinin itibarını düşünüyor olamaz.
10-02-2018 15:39
crease volkan demirel,melih gibilerin olduğu klüpten ne beklersin.Ergin hocam bugün sağlam konuşmuş.O tokat hafif gelmiş anlaşılan:)
10-02-2018 15:35
basketsever arkadaşlar ziraat bankası TR 68 00062 0 0000222990028402 bu adrese yapacağınız her bağış ile Ergin atamana kula,sarıkız,uludağ adlı markadan 15'er kasa soda hediye edeceğiz.
10-02-2018 15:30
basketsever ne yaptın be Melihh adam bu açıklamayı okuduktan sonra kahrından ölüür . keşke hemen cevap vermeseydin bu adam nasıl prim yapacak yazık değil mi yaaaaa. eey ergin ataman :D istediğİn kadar bize bulaşmaya çalış hocamızı yıpratmaya çalış seni bizim takıma malzemeci olarak bile ALMAYACAĞIZ. sen olmakta zooor. kendine en büyük rakip olarak gördüğün( bunu ancak sen görüyorsun normalde OBRADOVİCİN tırnağı bile olamazsın) adamın başarılarını sana karşı aldığı farklı galibiyetleri gördükçe dahaaa çok kuduracaksın.
10-02-2018 15:29
ballokum Her şey yenilmiş, yutulmuş; Ataman'a ne oluyor?
10-02-2018 15:28
özgüreda Atamana laf yetiştireceğin kadar tüm yaşananlardan dolayı üzgünüm vs.tarzı onurunu kurtaracak bişeyler söylesen daha iyiydi, sana Obra az bile yapmış bir dahaki maçta yaptığın hata sonrası bu sefer iki tok yersen iyi olur. Öyle ya sana göre normal bişeymiş. Bu adama Milli Takım kaptanlığı veriyorlar birde, kendin için değil tüm Türk oyuncular için dik durmalıydın adamın gücü Türklere mi yetiyor, o kadar yabancı var birine fiske vurduğunu görmedik.
10-02-2018 15:27
basketsever arkadaşlar 10 şubat 2018 14-00 itibariyle Ergin ataman adlı şahıs kaybolmuştur. görenlerin en yakın anaokuluna haber vermelerini rica ediyoruz.
10-02-2018 15:24
levent Melih kardeşim insan ne oldum değil ne olacağım demeli..senin yaşın kaç daha..Ergin Ataman'ı sevmek veya sevmemek ayrı bişey ama adamın ne olduğu ve kariyeri belli.. senin kaptan olduğun takımın aldığı kupada senin ne katkın oldu acaba..Ergin Ataman'ın ülke basketboluna olan katkısını tartışmaya ne yaşın yeter ne de kariyerin..sen daha dünyada yokken adam kupalar kaldırıyordu..biraz haddini bilmen gerekiyor diye düşünüyorum..
10-02-2018 15:10
suat simdi birazdan bu aciklamayi egip bukup hem melih'i hem de obra'yi gomme calismalarina baslarlar bazi basketbol ustadi arkadaslarimiz :)
10-02-2018 14:54
Ekrem Aydın Ataman ve komedi işleri menejerde yalanlamış bu adam neden böyle işlerle ilgileniyor takımı rezil durumdayken alamak güç aslında anlıyorum bende anlayamayanlar için güc.Vericek bişeyin yoksa bire bircilerin tükendi ise takımın tükenmillik sendromuna girmiş ise kıskandığın ve yerinde olmak istediğini aşağı çekersinki olası yeni karşılaşmalarda 100 yemeyesin.İyi hocalar başka takımlara saldırmazlar konuşmazlar kalite böyle belli olur ergin ataman bu işi asla beceremiyor.Yakındır efesten kovulur sonra oradan kaç kişi takar peşinde bilemedim her zaman yaptıpı şey. :))
10-02-2018 14:52
Demircan Erginin mumu yatsiya kadar bile yanmadi :)
10-02-2018 14:48
Mert Pehlivan Melih Kaptan kendisine yakışır güzel bir cevap vermiş. Ataman kendine doğru kişileri örnek almış olsa bu tokat niteliğindeki cevaba maruz kalmayacaktı. Geçen senede Aziz Yıldırım Quaresma hakkında bu tarz bir açıklama yapmış ve kendisi daha çok rezil olmuştu. Fenerbahçem umarım kupa maçında da gerekeni yapıp Ataman ı yine eli boş yollayacak. Bu sene tüm kupaları da alırsak Ataman hasedinden çatlar kesin.
10-02-2018 14:48

Yorum Yazın