Yönetim çatırdıyor / NEVZAT DİNDAR
24-06-2020

Galatasaray’da Başkan Mustafa Cengiz’in rahatsızlığıyla beraber sorunlar çığ gibi büyüdü. Cengiz’in hastalığı ve geçirdiği ağır operasyonlar kulüpte, “Galatasaray’da güçlü bir başkanlık sistemi vardır. Başkan olmayınca krizler yaşanıyor” eleştirilerini beraberinde getirdi. İşte son dönemde yaşanan problemler...

1 - Marşa katılmadılar 
19 Mayıs’ta 17 kulübün twitter hesabı Gençlik Marşı’nın sözlerini sırayla paylaştı. Etkinlikte sadece Galatasaray yer almadı. Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’ın isteğiyle bu etkinliğe dahil olunmadığı yönetim içinden sızdırıldı.

2 - Işıl Alben olayı 
Işıl Alben’in ayrılığı ile yönetimdeki bölünme had safhaya çıktı. Yusuf Günay ile Kaan Kançal, Basketbol Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya’dan yana tavır aldı.
Basketbol şube yöneticileri Erol Özmandıracı ile Ömer Cansever ise Yalçınkaya’nın istifasını istedi. Yalçınkaya koltuğunda kalırken iki yönetici şube sorumluluğundan alındı.


3 - Sözleşme sızdı 
Yusuf Günay’ın genç takımda oynayan yeğeni Tarık Günay’ın sözleşmesiyle ilgili detayların ortaya çıkması yönetimdeki bu ayrışmaya bağlandı. Mahmut Recevik de Erol Özmandıracı ve Ömer Cansever ile beraber hareket etti.


4 - Mert Hakan kaçtı 
Galatasaray ‘bitti’ gözüyle bakılan Mert Hakan Yandaş’ı elinden kaçırdı. Sivassporlu futbolcu için imza parasını geciktiren Cim-Bom daha sora oyuncunun menajerinden gelen taleplerin yüksek olması üzerine frene bastı. Fenerbahçe devreye girdi ve Mert Hakan’ı bitirdi.

5 - Kızdıran sessizlik 
Rize maçındaki hakem yönetiminin ardından 16 saat sonra resmi siteden açıklanma yapılması camiada tepki topladı.

Gaziantep maçından sonra ise Abdurrahim Albayrak’ın sessiz kalması eleştirildi. Açıklama yapmak için bu kez 24 saat beklendi ve Başkan Cengiz sessizliğini bozdu.

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın