Yenilmez Armada mazide kaldı! / ÜMİT AVCI
02-03-2021

Galatasaray, basketbolda bu yıl 3 farklı antrenör ile çalışıp, 11 yabancı oyuncu transferi yaptı, ancak kötü gidişi sonlandıramadı. 22 maçta sadece 7 galibiyet alan bir zamanların ‘Yenilmez Armadası’nın, -1 puan cezasıyla başladığı ligde kâbusu daha da arttı.

ING Basketbol Ligi’nde son 8 haftaya girilirken Galatasaray’da kâbus devam ediyor. Bu sezon bir türlü istikrarı bulamayan sarı-kırmızılı ekip, 22 maçta elde ettiği 7 galibiyet ile 16 takım arasında 14. sırada bulunuyor.
Aslında sıkıntı da burada başlıyor. Bir zamanların ‘Yenilmez Armadası’ olan, Türkiye’de basketbolun öncülerinden kabul edilen, çok değil, kısa süre önce kadınlarda Euroleague, erkeklerde Eurocup gibi iki dev kupayı müzesine getiren Galatasaray, sezon başında TBF tarafından istenen ‘bütçenin yüzde 40’ını gelir göstereceksin’ şartını yerine getiremeyip, -1 puan cezası alıyor...
Telaşlı hamleler
Son iki yıl ilk 4 içinde yer alan, başta ezeli rakibi Fenerbahçe olmak üzere, dev ekipler karşısında aldığı galibiyetler ve sergilediği mücadele ile beğeni toplayan Galatasaray, salgın sürecinin de etkisiyle kadrosunu en geç kuran takımlardan birisi olunca sezona başlangıç performansı da çok aşağıda kaldı.
İki yıllık süreçte getirdiği yabancılar Euroleague oyuncusu olan ve Galatasaray’ı tercih edilen kulüplerden birisi haline getiren Coach Ertuğrul Erdoğan ile bu kötü başlangıç sonrası yollar ayrıldı. Sezona Hamilton, Hunter, Macon, Motum ve Williams ile başlayan Galatasaray’ın, Erdoğan’a Tyus transferi yaptırıp, onunla çalışmadan sözleşmesini feshetmesi de plansızlığın göstergesiydi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın