Süper Fener / GÖKHAN GERMAN
13-01-2021

Fenerbahçe Beko, tarihin en büyük farklı yenilgilerini alırken, bir anda üst üste 4. galibiyetine ulaşıp Play-Off yolunda umudunu sürdürdü. Bunu sadece Marco Guduriç hamlesine bağlamak belki diğerlerine haksızlık olur ama Sırp oyuncu geldikten sonra, takımda mental olarak da bir toparlanma oldu. Kanarya, İspanya'da 18 farkla yenildiği, geçen hafta CSKA Moskova'yı deviren moralli Baskonia'yı ağırladı Ülker Arena'da. Yine iyi savunma yapan, topu paylaşan bir takım vardı sahada. En önemlisi ise hücumda etkili olan bir De Colo vardı. 

De Colo oynayınca...

Geldiği günden bu yana bekleneni veremeyen De Colo, dün 27 sayı ve 3 asistle oynayınca Fenerbahçe için çoğu şey kolay oldu. Vesely, Barthel'in yokluğunda uzun süre 4 numarada oynarken son dönemdeki efektifliğini sürdürdü. Ahmet de üzerine düşen sorumluluğu yerine getirirken, Brown da az ama öz oynadı. Hücumun kendisine gelmesini bekleyen Brown, yüksek yüzde ile 14 sayılık katkı yaptı. 

Tam 29 asist yaptı

En önemlisi Fenerbahçe'nin yaptığı 29 asistti. Topu paylaşmaya devam ediyor, hatta her maç üzerine koyuyor Sarı-Lacivertliler. Savunma konsantrasyonu, ribauntlar derken Fenerbahçe kısa sürede sorunları çözmeye başlamış göründü. Tabii ki bu 4 maçlık seride üst seviye bir takım mağlup edilmedi ama oynanan basketbol sezon başına oranla çok fazla gelişim gösterdi.

Yorumlar


Murat Emre,yazdıklarımı umarım okumuş ve ikna olmuşsundur.Bu arada orda belirtmemişim,her iki maçada baktım.Aynı saatte olsa bile,işte biz böyle bir ayrım yapmayan basketseveriz.
14-01-2021 13:19
Emre Murat isimli vatandaşta sanırım FB kompleksi var. Çünkü aksi olsaydı yazsının konusunun sadece FB olduğunun farkına varırdı. Gökhan German FB maçını seyretmiş o yüzden Efes'i yazmamış olay bu kadar basit aslında. Murat maçın saatlerinden de bihaber anlaşılan. Efes maçının ikinci yarısı FB maçı ile çakışıyor. Ne yapsaydı Efes maçını seyredip FB'ye öyle mi geçseydi. Murat o zaman mutlu olurdu eminim.
13-01-2021 17:57
Aksoy Sami sarı, sen gökhan beyin avukatı veya gazetede çalışan bir personelmisin.Sanane milletin yazdığından.
13-01-2021 15:29
Murat Sami Sarı,ben 92 yılından beri efesin hiç bir maçını kaçırmadan seyreden birisiyim.Yaşımı ona göre anla ve bir basket sever gibi adaplı yorum yap.Bu ülkede basket konuşuluyorsa Efesin sayesinde konuşuluyordur,onuda bilmeni isterim,bu ülkeye basketbolü,naumoskiler,ufuk sarıcalar,lary rıchardlar,volkan aydınlar,tamer oyguçlar,rahmetli taner korucular sevdirdi.Bu ülkeye kulüpler bazında ilk kupayı efes getirmiştir.Bilmiyorsan onu da öğren.Ben ayrıca fb nin maçlarını da seyrederim.Avrupada kulüp ayırımı olmaz.Sadece bu yazı için dünkü maça değinilmemesine içerledim o kadar.Hemen futbol fanatiği ağızıyla yorumlar yazılmış.Ceyhan bartu sen merak etme Fb'ye nazar etmeyiz o da bizim takımımız.Zaten burda FB'ye söylenmiş bir şey yok.Yazılanları iyi okuyun.
13-01-2021 15:24
Sami sarı Murat yorumun çok saçma.belli ki Fenerbahçe'nin başarısını çekemeyen bir Galatasaray taraftarısin.hani şu kendi takımını desteklemeyip Efes'in maçlarına gidenlerden.bu ülkede şuan basketbol konuşuluyorsa bunun sebebi ülkeye kulüp bazında sayısız başarı getiren Euroleage kupasının ülke bazında tek sahibi Fenerbahçe olmasındandır.gokhan germanda basketbolun tecrübeli yazarlarındandir.sana mı soracak nasıl başlık atacağını.begenmezsen okuma yada git efesi değerlendiren bir yazarı oku.kendi iç fesatlığini kendine sakla.
13-01-2021 14:49
ceyhun bartu Sevgili Murat kardeşim..Sana bir kamyon arkası deyişi ile yanıt vermek isterim.. "Nazar etme NE OLUR! Taraftarı olduğun kulüp basketbola yatırım yaparsa, senin de başarıların OLUR!"
13-01-2021 14:48
hakan Murat Bey, her yazıda her takıma değinilmek gibi bir zorunluluk yok. Çoğu zaman spor yazarları yazıların belirli bir maçı analiz ederler. Tabii site yazarlarından yazılarında Efes maçlarına daha fazla değinmelerini isteyebilirsiniz.
13-01-2021 14:09
Murat Başlığa bakarmısınız? Bu ülkenin tek takımı sanki Fener,Efes dün maç kazanmadı çünkü,Efes yunan takımı olduğu için yazıda bir satır bile değinilmemiş.
13-01-2021 09:09

Yorum Yazın