Obradovic terse yatırdı / TAYFUN BAYINDIR
14-08-2020

Fenerbahçe’de Ali Koç başkanlığındaki ikinci sezona küçük pansumanlar ama yönetimdeki büyük çatlaklarla girilir... Burhan Karaçam, Şaban Erdikler, Tankut Turnaoğlu gibi önemli isimler yönetim kurulu toplantılarına mazeret bildirmeye başlarlar. Bu ekibe sonralarda Erol Bilecik de dahil olur.
Özellikle Karaçam’ın kırgın ve küskün olduğu medyaya yansır. Tüm bunlar olurken futbol takımındaki başarısız sonuçların yanına bir de Semih Özsoy’un kontrolündeki basketbol şubesinin kötü sonuçları eklenir. Sosyal medya yine Özsoy’a yüklenmektedir. Bu arada Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradoviç’in sözleşme yenileme zamanı gelmiş ve taraftar da bu konuda büyük baskı kurmuştur. Obradoviç ile mutlaka sözleşme imzalanmasından yana olan Özsoy bir kaç kez dünyaca ünlü antrenörle masaya oturur.
Bu toplantıların sonuçlarını Ali Koç’a her aktardığında ise “Sezon bitsin” yanıtını alır. Bunun üzerine Obradoviç arka arkaya iki kez istifa eder. Obradoviç’i istifadan döndürmek için Semih Özsoy devreye girer. İlk istifada yüz yüze görüşen ve Obra’yı sakinleştiren Özsoy, ikinci istifa sonrasında ise “Yeni bir hikaye yazacağız ve yine komutan sen olacaksın” mesajı atarak Obradoviç’in gönlünü alır.
Tüm bunlar olurken Semih Özsoy’un basketbol şubesindeki görevinden alındığı yerine ise Tankut Turnaoğlu’nun getirildiği haberleri çıkar. İlk yönetim kurulu toplantısında Turnaoğlu söz alır ve “Böyle bir durum yok. Haberi yalanlayalım” der. Semih Özsoy yalanlamaya gerek olmadığını söyler, araya Erol Bilecik girer “Bu bizim büyük hatamız, yanlış oldu düzeltmemiz gerek” değerlendirmesinde bulunur.
Ali Koç ise çok fazla yorum yapmaz. Konu orada kapanır. Pandemi günlerinin hemen başında sorun daha da büyür. Ligler iptal edilmiştir ama Obra’ya başta Barcelona olmak üzere Avrupa’dan teklif üzerine teklif yağmaktadır. Sırp hoca özel uçakla İstanbul’a gelir ve ayağının tozuyla Semih Özsoy ile yemeğe gider. Yemekte, sözleşmesinde indirime giderek Fenerbahçe’de kalacağını, kulübün bütçe kısıtlamasına gitmesini anlayışla karşıladığını ve yeni bütçeye göre bir takım oluşturacağını Özsoy’a söyler.
Obra kendi maaşıyla ilgili hiçbir talepte bulunmaz. Obradoviç ve Fenerbahçe basketbol takımının geleceği bu yemekte masaya yatırılmışken, Ali Koç aynı saatlerde Fenerbahçe TV’de ‘İcraatın İçinden’ programında Can Gebetaş’ın sorularını yanıtlamaktadır. Obradoviç sorusu geldiğinde ise “Arkadaşlar şu an yemekte birlikteler, sorun yok. Obradoviç Fenerbahçe’de dilediği kadar kalabilir” açıklamasını yapar. Ali Koç aslında başından beri Obradoviç’e açık çek vermesine ve koşulsuz kalmasını istemesine rağmen Sırp hocadan hiçbir zaman net yanıt alamamıştır.
Ertesi gün Obradoviç, İstanbul’dan ayrılır. Obra’yı havalimanına kadar Ali Koç getirip uğurlar... Koç’un içi rahattır. Büyük bir sorun çözülmüştür, Obradoviç kalmış gibi açıklamalar yapılır ama kısa bir süre sonra Fenerbahçelileri şoka uğratan açıklama gelir. Obra “Yokum” demiştir….(Fenerbahçe içindeki önemli kaynaklar Ali Koç’un bu süreçte Obradoviç’e çok sıcak yaklaşmasına karşın Obra’nın 500 bin dolarlık fark yüzünden görevi bıraktığını iddia ediyorlar.)

 

Yorumlar


Volkan Kasal Haberi doğru olarak vermek ayrı dedikodu kısmına girmek ise farklıdır.Obradoviç'e bütün F.B beko yönetimi her zaman olumlu bakmıştır ve kalmasını istemiştir.Ancak hocanın kendi iradesine bağlı olarak aldığı bir takım kararlar olabilir.Buna da saygı duymak gerekir.Takımdan kırgın olmadan mutlu bir biçimde ayrılmıştır hoca.Yeni hocamız Kokoşkov'da oldukça kariyerli ve geleceği olan bir hocadır.Hep birlikte tüm camia kendisine destek olmalı.Yönetimlerde bu şekilde istifalar olabilir.Semih bey iki sene içerisinde gerçekten önemli işlere imza atmıştır.Kendisine gönülden teşekkür ederiz.
15-08-2020 11:32
Ee sonuç? Yazıdan ne anlamalıyız? Obra’nın gidişiyle Özsoy’un istifası arasındaki bağlantı ne? Özsoy Obra gitti diye suçlanmış da mı bırakmış? Yoksa ben başaramadım deyip mi bırakmış? Duyumları alt alta yazıp bir yere bağlanmayan sonuçsuz bir yazı olmuş.
15-08-2020 00:36
Ertan Ürkmez Obra o kadar paragöz ki 500 bin dolar fark için gitti ama milyon dolarlık teklifleri reddederek önümüzdeki sezon takım çalıştırmayacak(?) Bir şeyler yazıp çizerken akıl ve mantığa ters düşüyor mu kontrol edin az biraz. Ad san olmadan yazılan önemli kaynaklar ibaresi de rahat rahat üfürmenizi kolaylaştırıyor...
14-08-2020 17:59
Mert Özçelik Tamamen uydurma bir değerlendirme. Obradoviç para için bırakmış olsa, bugün herhangi bir başka basketbol devi ile anlaşmış olurdu!!!
14-08-2020 16:30
arda Yazı yazarak sosyal medya köşelerini tutarak insanrı kandırdığınızı zannetmeyin...
14-08-2020 15:12

Yorum Yazın