Jasikevicius için Obra devreye girdi / ÜMİT AVCI
26-06-2020

Zeljko Obradovic’in ayrılık kararı almasıyla büyük bir sarsıntı yaşayan Fenerbahçe Beko’da yeni coachun kim olacağı merakla bekleniyor.

Taraftarın da etkisiyle listenin ilk sırasında yer alan Zalgiris Kaunas’ın coachu Sarunas Jasikevicius ile görüşmeleri Genel Menajer Maurizio Gherardini yürütüyor.
Oyunculuğu döneminde Fenerbahçe ile 2010-11 sezonunda şampiyonluk yaşayan ve Avrupa basketbolunun yetiştirdiği en önemli oyun kuruculardan birisi kabul edilen Jasikevicius’u ikna etmeye çalışan İtalyan menajerin, Obradovic’ten de yardım aldığı ve çok yakın dost olan Obradovic ile Jasikevicius’un Fenerbahçe’nin teklifi konusunda görüştüğü öğrenildi.
Sırp çalıştırıcı eski öğrencisine teklifi kabul etmesi konusunda telkinde bulunurken, Gherardini de bütçenin 22 milyon euro olacağını söyledi.
Zalgiris Kaunas’ta bu bütçenin yarısından daha azına sahip olan ve yine de Euroleague’de çok önemli işler yapan Jasikevicius’un bütçeden etkilendiği ancak Litvanya ekibiyle devam eden sözleşmesi nedeniyle karar veremediği belirtildi.
Türkiye’den iletişimde olduğu eski çalışma arkadaşlarını ve antrenörlerini arayarak bilgiler toplayan Jasikevicius’un transferi konusunda bu hafta sonuna kadar adım atılması, olumlu ya da olumsuz bir yanıt alınması bekleniyor.
Sarunas Jasikevicius oyunculuğu dönemde Fenerbahçe’de önemli bir yer edinmişti. 2010-11 sezonunda sarı-lacivertli takıma transfer olan Jasikevicius, Fenerbahçe’nin ezeli rakiplerine üstünlük kurduğu dönemde takıma katkı vermişti.Türkiye Kupası ve lig şampiyonluğu kazanılırken; sarı-lacivertliler kupa finalinde Beşiktaş’ı, lig finalinde de Galatasaray’ı devirerek tarihine önemli zaferler eklemişti.
Fenerbahçe Beko’da Ertuğrul Erdoğan ismi de ön plana çıkmaya başladı. Fenerbahçe’nin başında 2010’da şampiyonluk yaşayan ve son 2 yıl Galatasaray Doğa Sigorta ile önemli işlere imza atan Erdoğan’ın, Jasikevecius transferi gerçekleşmezse ilk aday olduğu ifade edildi.
Galatasaray’ın da bu gelişmelerin ardından Erdoğan ile bir an önce yeni sözleşme imzalamak için harekete geçtiği ve gelecek hafta başına kadar bu konunun netleşeceği öğrenildi.
Sarı-lacivertlilerde Zeljko Obradovic sonrası birçok antenör menajerleri aracılığıyla yönetimle temasa geçip, görev almak istediklerini belirtti.
Aralarında bir dönem Fenerbahçe’yi çalıştıran Neven Spahija’nın da bulunduğu isimler Başkan Vekili Semih Özsoy’u arayarak göreve hazır olduklarını ifade etti.
Ancak Fenerbahçe’de yeni sezonda antrenörlük görevini; Sarunas Jasikevicius, Ertuğrul Erdoğan, Ufuk Sarıca ve Erdem Can isimlerinden birisinin üstlenmesi bekleniyor.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın