Gövde gösterisi / GÖKHAN GERMAN
05-03-2021

Geçen hafta Fenerbahçe’ye 32 sayı fark atan Anadolu Efes, Euroleague’in iddialı takımlarından CSKA Moskova’yı da dağıttı! Temsilcimiz 30 farkla kazanıp yaklaşan Play-Off öncesi gövde gösterisi yaptı.

Anadolu Efes, iki aydır performansını giderek yükseltiyor. Dün, CSKA karşısında tavan yaptılar. Moskova’da kötü oldukları dönemde 100-65 gibi ağır bir yenilgi almışlardı.

Ergin Ataman, ‘Sadece galibiyet yetmez, gücümüzü göstermeliyiz’ mesajını vermişti oyuncularına.

Nitekim maç başladı, skor bir anda 28-8 oldu. Son günlerin formda ismi Sertaç başta olmak üzere, dakika alan herkes skor üretiyordu. Periyot 31-13, sona ererken Efes daha 3. çeyreğin ilk dakikasında 30 sayılık farkı yakalamıştı: (78-45). CSKA Moskova yıllardır ilk kez bu kadar çaresiz kalıyordu.

Maç zaten daha ilk periyotta bitti. Geride kalan bölümlerde Efes, ikili averajı yakalamak gibi çılgın bir düşünce içine girmişti. Nitekim fark son 5 dakikaya giriyirken bir kez daha 33’e kadar çıktı ama olmadı.

Kolay değil tabi. CSKA, son bölümde ikili averajı düşünüp oyunu kontrol etmeye çalıştı. Yoksa fark daha da büyüyebilirdi. 100-65’in rövanşını 100-70 ile aldı Lacivert-Beyazlılar.

İlk 4 için avantaj

Yaklaşan Play-Off öncesi gövde gösterisi yaparlarken, ilk 4 için de çok önemli bir engeli daha aşmış oldular. Micic 21 sayı, 6 ribaunt ve 8 asistle yine görkemli bir performans sergiledi. Şu an için herşey yolunda gidiyor Efes için. Sertaç çok formda ama Dunston ve Pleiss’ı da bir an önce işin içine sokmak gerektiğini de hatırlatmak istedim... 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın