Fener son virajda / ÜMİT AVCI
12-06-2018

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi 4. maçında Fenerbahçe Doğuş, TOFAŞ’ı deplasmanda 95-77 yenmeyi başardı, 4 galibiyete uzanacak takımın mutlu sona ulaşacağı seride, durumu 3-1 yaptı.

Bir maç önce Fenerbahçe’yi devirmeyi başarmıştı Bursa ekibi ama o maçta sarfedilen enerjinin, karşıdaki takımın Euroleague devi olduğu düşünülünce sıkıntı yaratacağı da muhakkaktı. Ancak bu sıkıntı Fenerbahçe’nin akıllı oyunuyla maksimuma çıktı. Obradovic, hem coşmaya çok müsait rakip karşısında tempoyu kendisi belirlemek, hem de hücumdaki pas temposunu yükselterek rakibin enerjisini erken tüketmek için 4 kısayla maça başladı ve oyunun büyük bölümünü de bu şekilde oynadı. Belki coachun beklediğinden bile fazlasını yaptı sarı-lacivertli oyuncular, 25 asistle doğru pozisyonları bulup, 24’te 15 (yüzde 62) üç sayı isabetine ulaşınca defalarca geri dönmeye çalışan TOFAŞ’ın direncini kırdı. Bir maç önce kadroda bulunmayan Vesely’nin yaptığı 5 asist, Fenerbahçe’nin maça ne kadar iyi konsantre olduğu ve topu ne kadar iyi paylaştığının göstergesiydi. Pas dağıtımının maksimumda olduğu bir günde Datome’nin mükemmel performansı ve ona eşlik eden guardların performansı, farklı galibiyeti getirdi.

Morgan’dan yine yoksun oynayan TOFAŞ, defalarca çift hanelere çıkan farkları azaltmayı bilse de, bir türlü enerjini maksimuma çıkaracak son hamleyi yapamadı. 3. çeyrek ortasında fark 7’ye inmişken, Barış’ın boş üçlüğü girmeyip, Dixon karşı potada üçlüğü sokunca, ev sahibinin direnci de artık kırıldı. Pas trafiği konusunda şov yapan Fenerbahçe’nin 19 sayıya çıkardığı fark karşısında Henry bir kez daha mucizeye imza atabilir miyim diye düşündü ama dün geceki Fenerbahçe karşısında bu çok mümkün değildi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın