Markovic: Play-off'u bir maç önce kaybetmiştik
13.05.2017 - 21:52

Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde TOFAŞ'a 88-82 yenilen ve play-off dışında kalan Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Nenad Markovic, mağlubiyetten dolayı üzgün olduklarını söyledi.

Markovic, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, ligde son iki maç öncesine göre istedikleri durumda olduklarını belirterek, "Play-off'u bu maçta kaybetmedik, bir maç önce kaybettik. Best Balıkesir deplasmanında 17 sayıdan maçı verdik." dedi.

TOFAŞ'ın çok iyi bir takım olduğunu ve 4-5 maç önce play-off düşüncelerinin olmadığını kaydeden Markovic, şöyle konuştu:

"Karakterli oynayarak buraya geldikler ve biz de onlara bu şansı verdik. TOFAŞ müsabakanın yaklaşık 30 dakikasında iyi oynadı. Onlara çok fazla şans verdik ve bu şansı kullandılar. Tüm sorumluluğu üstüme alıyorum, play-off'a kalamadığım için kimseyi suçlamıyorum. Taraftarlarımızdan böyle sonuçlandığı için özür diliyorum. Bize enerji verdiler, destek oldular. Play-off'ta Fenerbahçe ile eşleşme ihtimalimiz vardı, onlara daha keyifli bir seri izletebilirdik. Kulüp çalışanlarından taraftarlara kadar sezon başından beri bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Sezona farklı bir yönetimle başlamıştık, farklı bir yönetimle devam ettik. Sezonu bitirmek bizim için kolaydı ama biz zorlaştırdık."

Markovic, bir basın mensubunun müsabakanın normal süresinin son bölümünde Mike Green'e son serbest atışı kaçırması yönünde bir şey söyleyip söylemediğini sorması üzerine "Evet söyledim" dedi.

Yorumlar


KSK. Şenol Paşam kral çıplakmış ama biz görememişiz.Son 4 seneden sonra bizi sen uyandırdın rüyadan, şimdi döndük yine play-off hesaplı sezonlara :(
14-05-2017 03:07
forensic Ya arkadaş şaka mısın nesin ben anlayamadım, yaptığın koçluğu tribünden biz de yapardık. Sayende yine Ayhan Kalyoncu sezonuna geri döndük, al oyuncularını da git bir an önce.
13-05-2017 22:33

Yorum Yazın