Maljkovic: Son Avrupa şampiyonuna karşı oynadık
25.01.2018 - 10:23

EuroLeague Women A Grubu 13. haftasında Dynamo Kursk’a evinde 67-92 mağlup olan Galatasaray’da koç Marina Maljkovic mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.


“Birinci ve üçüncü çeyrekte kendi basketbolumuzu sahaya yansıtma şansı bulduk ve konsantre olmuş şekilde oynadık ama en büyük hatayı ikinci çeyrekte yaptık, orada farkın açılmasına izin verdik. Son Avrupa şampiyonuna karşı oynadık, ilk maçta 57 sayı fark yediğimiz bir takımdı ama biz de şu an o zaman sahip olduğumuz takımdan farklı bir takıma sahibiz. Yine de 25 sayı farkla kaybettiğimiz bir maçtan sonra gülümseyecek değiliz. Taraftarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum, burada gelip bizi desteklediler ve tutkularını bir kez daha yansıttılar. Maç sonunda takımla yaptıkları konuşmanın tüm oyuncularımız tarafından tam olarak anlaşılmasını istiyorum. Avrupa'da çok az takım böyle tutkulu bir seyirci grubuna sahip, biz bu açıdan çok şanslıyız.”

“EuroCup'a gidip gitmeyeceğimizi Ocak sonunda göreceğiz ama eğer oraya gidersek de her zaman olduğu gibi Galatasaray kupayı hedefleyecektir. Bunun için de en büyük ilhamı taraftarımızdan alacağız.”

“Galatasaray’da oynuyorsanız savaşmanız gerekiyor. Koçtan kaptana kadar herkesin hangi maç olduğu fark etmeksizin savaşması lazım. Ancak savaşırsak gece yastığa kafamızı koyduğumuzda rahat şekilde uyuyabiliriz. Bunu yapmadığımız zaman işimizi düzgün yapmıyoruz demektir.”

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz