Maljkovic: Oyuncularım dünya kulübü olduğumuzu biliyor
17.02.2017 - 11:59

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, EuroCup 3. tur rövanş maçında Virtus Eirene Ragusa'yı eleyerek çeyrek finale yükselirken karşılaşma sonrası koç Marina Maljkovic, takım genel menajeri Müge Erdem ve oyunculardan Moriah Jefferson, Işıl Alben, Deniz Çolakoğlu GSTV'ye açıklamalarda bulundu.

Marina Maljkovic: Sezon başında Türkiye Ligi'nde bile bize şans veren yoktu. Avrupa'da ilerleyebileceğimizi düşünen de yoktu. Oyuncularımı bugünkü zafer için kutluyorum. Sezon başında bu başarılara uzak olduğumuzu düşünenleri yanılttık. Ekibimde herkes; kaptanımdan son oyuncuya kadar Galatasaray'ın dünya çapında büyük bir takım olduğunu biliyor. Kızlarımın inanmasını ve taraftarın Galatasaray marşlarıyla bize her zaman destek olmalarını istiyorum. Çok ileri bakmıyorum; maç maç düşünüyorum. Euroleague'den gelen takımlar olması çok adil bir sistem değil. Hiç maç kaybetmeden buraya geliyorsunuz ve tek bir maç kaybedip elenebiliyorsunuz. Yine de buna saygı duymak zorundayız. 

Müge Erdem: Deplasmanda 10 sayı galip gelmenin rahatlığını yaşadık. Maçı zora soktuk, heyecanlandık ama bütün enerjimizi son periyoda yaydık ve tur atlamayı bildik. Zaten aksini de düşünmüyorduk. Basamakları yavaş yavaş çıkarak gelen rakibi bekleyeceğiz. Bakalım kiminle eşleşeceğiz. Taraftarımız çok güzel destek verdi; onlar arkamızda olduğu sürece biz iyi işler yapmaya devam edeceğiz. Bugün bitti ama Pazar günü saat 15:00'de Yakın Doğu maçına taraftarımızı bekliyoruz. 

Moriah Jefferson: Gerçekten zor maçtı. Sert bir rakibe karşı oynadık. Gerçek bir takım olarak oynamayı başardık ve kazandık. Onlar da Eurocup'u kazanmak istedikleri için agresif olacaklarını biliyorduk. Bundan sonra takım halinde kalmayı başarırsak önümüzdeki maçları da kazanacağımızı umuyorum.

Işıl Alben:  Güzel bir sezon geçiriyoruz. Sezon başında dışarıda bir inanç yoktu ama biz her maça kazanmak için çıkıyoruz. Bugün galibiyet çok önemliydi. Maçın son periyodunda ortaya koyduğumuz karakter gelecek için umut vericiydi. Kazanma alışkanlığı her zaman önemlidir. Taraftara da galibiyet hediye ettiğimiz mutluyuz. Daha da çok çalışarak hedefe yürümeye devam edeceğiz. 

Deniz Çolakoğlu: Güzel ve sert bir mücadele oldu. Orada kazandık ama burada da taraftarımızın önünde kazanmak istedik. Biz birbirimize kenetlenen, güvenen bir takımız. Taraftarımızın da desteğiyle önemli işler başarıyoruz. Önümüzde daha zor maçlar olacak. Onlara da her zaman olduğu gibi kenetlenerek final yolunda ilerlemek istiyoruz. 

 

Yorumlar


Hacıbeyabi Sıradan, tipik bir Yugocoach... Daha bir icraatı yok, kelimelerle bir krallık inşa etmeye çalışıyor, üstelik hiçte küçük falan bir bütçeye sahip değil. Ama sanırsınki imkansız işler başarıyor. Hayali bir bomba yaratmak bu takımın yapabileceği en iyi şey... Balon yakında patlar, ortada palavra demeçler kalır florya yalanlar çöplüğünde...
18-02-2017 17:19
Hacıbeyabi Mantıklı bir cevap alana kadar bu soruları soracağım. Bu kadının diğer bütün takım koçlarından ne farkı var? Neden sadece onun yorumları yayınlanır? İkinci kupa BİRİNCİ kupadan daha mı önemlidir? İkinci kupada en fazla bütçesi olan takım hangisidir? Virtus'un bütçesi ne kadardır?
18-02-2017 15:30
Hacıbeyabi Neden bu torpil acaba? Anlayamıyorum. BAŞKA HİÇ BİR TAKIM İÇİN NE KOÇ, NE DE OYUNCU YORUMLARI YOK İKEN ikinci kupada rakiplerinin üç katı bütçeyle yarışan bu takıma bu sahte övgüler NEDEN? Göre göre açıkça haksızlık yapmak SPOR DEĞİLDİR. Bari nedenini anlatın, bu kadının ne farkı var? Fenerbahçe kendinden kat kat fazla bütçesiyle Prag takımını karar maçında Prag'ta yenerken, bir övgü başlığı atmaya neden çekiniyorlar? Başka HİÇ BİR OYUNCU VE KOÇ'un TEK BİR YORUMU NEDEN YAYINLANMIYOR? AÇIKLAMA BEKLİYORUZ.
18-02-2017 14:38
Hüseyin Tebrikler Malkovich ve GS Yalnız sene başında 7 yabancı da yoktu hocam onu da atlamayalım.
17-02-2017 15:03

Yorum Yazın