Maljkovic: Bırakıp gitmek en kolay yol olurdu
03.02.2018 - 17:32

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi 17.hafta derbisinde kendi sahasında Beşiktaş’a kaybeden Galatasaray koçu Marina Maljkovic:


“Bugün saha içine değinmeden önce taraftarlarımızdan aldığımız desteğe ve yönetimin tamamının bugün burada bizimle olmasına değinmek istiyorum. Bu bizim için çok önemliydi. Önümüzde bir milli takım arası var. Bu aranın ardından bu desteği hak etmek istiyoruz. Aynı taraftar ve yönetim desteğini hak etmemiz gerekiyor.”

“Saha içine değinmek gerekirse; öncelikle Beşiktaş’ı kutlamalıyız. Beşiktaş geçen sezonki takımın neredeyse tamamını takımda tuttu. Bu da aramızdaki en büyük fark. Onlar geçen sezondan takımlarını elde tutarak geliştirmeye devam ettiler. Her antrenman ve maçta daha iyiye giden bir ekibe sahipler. Biz ise takımımızı tamamen değiştirdik. Kasım ayından Şubat ayına kadar ise kariyerimde daha önce hiç şahit olmadığım problemlerle karşı karşıya kaldım. Bu şekildeki problemler ne kulüp kariyerimde ne de milli takım kariyerimde daha önce başıma gelmişti. Hem saha içinde hem de saha dışında yaşadığımız sayısız problem vardı. Kasım ve Şubat ayları arasında geçen süre benim için de çok yıpratıcı oldu. Koçluk kariyerimin en zorlu dönemiydi bu. En sonunda ‘yeter’ tepkisini verdim ancak buradan ayrılmak yapılabilecek en kolay şey olurdu. Tüm problemleri geride bırakıp çekip gidebilirdim ancak bu en kolay yol olurdu. Bu süreçte oyuncularım ayrılmama izin vermedi. Çok fazla konuştuk, çok büyük sinir harpları yaşadık ama en basit çözüme gitmedim.”

“Bugün maçın büyük bölümünde oldukça düzen dışı oynadık. Bir noktada savaşmaya karar verdik ve öne de geçtik. Ancak ne hayatta ne de sporda böyle kazanamazsınız. Şimdi önümüzde milli takım arası var. Soyunma odasında oyuncularımın gözlerinin içine bakarak derdimi anlattım. Milli takım arasının ardından 15 Şubat’taki ilk antrenmanda hepsini daha istekli, arzulu ve başarıya aç şekilde görmek istiyorum. Bu aranın ardından daha iyiye gideceğimize inanıyorum. Özellikle EuroCup Women maçlarımız yaklaşırken bunu başarmak zorundayız.”

 

Yorumlar


Mertbaba Arkandayız koç Ataman'ı ve Ekrem Hocayı yiyenler artık yok...İki takımda hem ara hem Türkiye kupası sırasında dinlenme ile kendilerine gelecekler...
03-02-2018 23:40
Hollandali Bu haberi yapani cani gonulden kutluyorum. Gazetecilik ve habercilik bu dur diyorum. Sayin koc Majlkovic icini dokmus ve dobra - dobra konusmus. Kendisinin kimin kizi oldugun unutmamis. Tabiki zor. kendisi yeni butun takim yep yeni ve tam o anlarda EuroLeague Women da bu ilk 4 sirayi alacakken sayi makinen ve diger takimi sirtliyacak oyuncularin sakat falan filan. Tabiki bizler isin dis tarafini biliyoruz. Tabiki sakat diyeceksin. Belki daha baska problemlerde vardi. Sayin kocun da dedigi gibi artik gecmise degil onununze bakmak lagizim. EuroCup Women maclari var. Spar Citylift - Girona ..Ispanyol takimi sert ve agresif defans yapan bir takim. Sayin kocun takiminin .. Gala nin .. bizleri Avrupada temsil etmesi beni sahsen gururlandiriyor ve gozlerin icinde isilti ve hirs ve savasmak ve kazanmak icin Oooooo ... parkeye cikmak lagizim. Neyse yazacak daha col sey varda uzun oldu ve herkesin affina siginarak.Saygilarimla. Hollandadan Hasan Ulu
03-02-2018 18:24

Yorum Yazın