Mahmuti'den Cengiz'e yanıt: Galatasaraylılığımı taraftar bilir
06.07.2018 - 21:18

Galatasaray'da koç Oktay Mahmuti, kulüp başkanı Mustafa Cengiz'in kendisi hakkında yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

İşte Mahmuti'nin iddialar hakkındaki açıklaması:

"Sevgili Galatasaray taraftarı, Galatasaray camiası ve basketbol kamuoyu,

Sizin de bildiğiniz gibi, geçtiğimiz günlerde Galatasaray Spor Kulübü ile olan sözleşmemi tek taraflı fesih ettim.  Bilmenizi isterim ki benim için kolay bir karar değildi. 
 
Geçtiğimiz sezon görevi devraldığım esnadaki durum ve sonrasında yaşanan sıkıntılı sürecin ardından her şeyi geride bırakarak büyük heyecan ve ümitle Galatasaray Basketbol Takımı geleneklerine yakışan bir takım kurmak için çıktığım yoldaki çabam ise sezon bittikten sonra geçen 50 günlük süreçte en ufak bir gelişme olmadığı için sonuçsuz kaldı.

Büyük hedeflere, bütçeden bağımsız iyi organizasyonlar ve iyi bir planlamayla ulaşılabileceğine inanan bir kişi olarak sadece benim ve taraftarların paylaştığına inandığım bu heyecanın hedefe ulaşmakta yeterli olmayacağına kanaat getirdiğim için bu kararı aldım ve Galatasaray Spor Kulübü’nün geleneklerine uygun olarak bu konu hakkında ne bir açıklama yapmak ne de konuşmak niyetindeydim. 

Ancak Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Mustafa Cengiz’in bugünkü basın toplantısındaki açıklamaları sonrasında sadece şunu söylemek isterim: Bugüne kadar sadece bir maaş ödemesi almış olmama rağmen bu kararı sezon devam ederken almadım. Play-off şansı kovalarken almadım. Sezon bittikten sonra geçen 50 günlük sürede büyük bir heyecanla yeni sezon hazırlıkları yaparken de almadım. Bu kararı, hayal ettiğim hiçbir projeyi hayata geçiremeyeceğime emin olduğum gün aldım. Ertesi gün başkanla görüşmeye davet edildiğimde, şubenin içinde olduğu tüm sıkıntıları tekrar dile getirdim, iyi bir projeyle ve sorunlar çözüldüğü takdirde görevime dönebileceğimi söyledim. Başkandan indirim isteği ve ödemem yapılandırıldığı takdirde devam edip etmeyeceğim sorusu geldi. Bu konu şubenin sıkıntıları arasında en önemsiz ve en son sırada yer alacak madde. Bunu ifade ederek oradan ayrıldım. Aleyhimde ne söylenebileceğini az çok tahmin ederek ve bunu da göze alarak ayrıldım. 

Galatasaraylı olup olmama meselesine gelince, inandığım hedefler uğruna hiçbir şeyden vazgeçmediğimi en iyi Galatasaray taraftarı bilir, beni en iyi onlar tanır. Bu konuda ayrıca bir açıklama yapmaya gerek bile duymuyorum.

Saygılarımla,
Oktay Mahmuti"

Yorumlar


engin Sen bu camiaya da, bu ülkeye de çok fazlasın, Türk insanını hiç tanıyamamışsın. Umarım tekrar kavuşabiliriz, umarım sana gereken vefayı bir kez olsun gösterebiliriz ve umarım bi gün yarım kalan hikayemizi tamamlayabiliriz.
09-07-2018 13:14
ahmet https://twitter.com/joseninbeyni/status/1015531940521406465 Oktay Hoca bir cok insandan cok daha iyi galatasaraylidir aslinda, degerini bilemedik. Tipki 2012'deki gibi Mahmuti bu takima fazla geldi yine. Basari gelecek butce artacak diye korku icinde yonetim. Kukla gibi bir koc isteniyor, boylece galatasaray basketboluda yavas yavas kaybolsun.
09-07-2018 12:02
Evren Oktay hocam açıklama yapmana çok sevindim şahsım adıma.Sizin çok düzgün bir insan ve çok iyi bir coach olarak biliyorum. Galatasaray taraftarı olarak bu bitmek bilmeyen sıkıntılardan gerçekten bıktım. Hergün futbol ile transfer haberleri basketbol takımı ile kimsenin ilgilendiği yok.Umarım herşey en kısa zamanda yoluna girer ve takımın başına geçersiniz.
07-07-2018 17:57
özgüreda Durum anlaşıldı Oktay Hocam. Bir tarafta hiçbir ücret almadan bu sezon çalışabilirim diyen İmparator Ataman, bir tarafta sözleşmenizde yazılı hakkınız olan parayı alamadığınız için yokum diyen siz. Yolunuz açık olsun profosyonel hayatınızda başarılar dilerim.
07-07-2018 10:14
GSFOREVER Oktay Mahmuti'den 10 numara açıklama.
06-07-2018 21:39
Mortmama Bir yanda Ali Koç bir yanda bu beyefendi, aradaki fark çok açıldı bea...
06-07-2018 21:24

Yorum Yazın