Mahmuti: Seyirciyle yavaş yavaş bütünleşme hissediyorum
10.02.2018 - 22:35

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 18. hafta karşılaşmasında Pınar Karşıyaka'yı Sinan Erdem Spor Salonu'nda 98-82 ile mağlup eden Galatasaray Odeabank'ta koç Oktay Mahmuti, karşılaşma sonrasında şunları söyledi:

“İyi bir basketbol oynadığımızı düşünüyorum bugün. Tüm oyuncularımız katkı verdiler. Her ne kadar Dominic Waters’ın sayılarına cevap veremeyip Pınar Karşıyaka maça geri dönse de oyun kontrolünü yeniden elimize aldık. Hem savunma hem hücum alanında daha aktif olup kazandık. Şunu söylüyorum, galip gelmek önemli bu takım için. Şimdi bir ara var ve bu arayı en iyi iyi şekilde değerlendirip eksiklerimizi düzeltmeye çalışacağız. Benim bir konu daha çok hoşuma gitti esasında bugünkü maçla ilgili olarak. Seyirciyle yavaş yavaş da olsa bir bütünleşme hissediyorum. Seyirci bizle bir arada olmaya çalışıyor, bize destek vermeye çalışıyor. Bu bizim için oldukça önemli. Umarım önümüzdeki maçlarda onların desteği daha büyük olur, bizim gayretimiz de en az onlar kadar büyük olur ve daha iyi yerlere hep beraber gideriz.” Dwight

Maçın yıldızı Dwight Hardy ise şunları söyledi:

“Bugün maça oyunun iki tarafında da agresif başladık. Maçın genelinde sahayı iyi koştuk, topu iyi çevirdik ve boş şutları iyi yüzdeyle isabete çevirdik. Bunu yapabildiğimizde ne kadar tehlikeli bir takım olduğumuzu gösteriyoruz. Şimdi amacımız bu performansı daha istikrarlı hale getirmek olacak. Ben ise bugün kendimi iyi hissediyordum. Maça iyi başlayınca oyunun geri kalanında da momentumu yakaladım. Ama bu performansımı takım arkadaşlarıma borçluyum. Takım olarak kazandık. Artık sezon içerisinde iniş çıkışları kesmeli ve istikrarlı şekilde iyi performansımızı sürdürmeliyiz.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz