Mahmuti: Ege’nin sorumluluğunu paylaşmalıyız
07.02.2018 - 13:32

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Galatasaray Odeabank’ın koçu Oktay Mahmuti, kaybedilen 7Days EuroCup TOP 16 Turu E Grubu 6.hafta Alba Berlin maçından sonra gündemde olan pivot transferi ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Maçtan sonra görüştüğümüz koç Oktay Mahmuti, sorularımızı cevapladı.


*Dün maç sonunda gündemde olan transfer ile ilgili açıklamanız olmuştu, son durum nedir?

-Geçmiş dönemdeki borçlarımızdan dolayı henüz bir adım atmış değiliz. Artık sadece 1 transfer yapma hakkımız bulunuyor. Hem 4 hem 5 numara rotasyonumuzu güçlendirecek bir ismi takviye etme isteğimiz var. Anlaşmaya yakın olduğumuz isimler de vardı ancak borçlar hamle yapmamızı zorlaştırıyor.

*Ege Arar genç yaşına rağmen bu dönemde sorumluluk alması gereken bir oyuncu olarak ön plana çıktı. Onun durumunu nasıl görüyorsunuz?

-Ege yaşadığı birçok sıkıntıya rağmen elinden gelen özveriyi gösteriyor. Özellikle Richard Hendrix’in de sakatlığında bize elinden gelen her şeyi vermeye çalışıyor. Ancak üzerinde çok büyük ve ağır bir sorumluluk var. Onun sorumluluğunu paylaşmalıyız. Onu rahatlatarak, sorumluluğunu hep birlikte paylaşarak ondan daha fazla katkı alabiliriz.Basket Dergisi ÖZEL

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz