MAHMUTİ: Çok şey anlatmak istiyorum ama...
12.03.2016 - 00:53

Anadolu Efes'e 72-68 yenilen Darüşşafaka Doğuş'un başantrenörü Oktay Mahmuti, özellikle ikinci çeyrekteki kötü performanslarının alınan mağlubiyette etkili olduğunu söyledi.
 
Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Oktay Mahmuti, iyi başladıkları müsabakanın ikinci periyodunda çok hata yaptıklarını dile getirerek, "İkinci çeyrekte kenardan gelen katkı çok düşüktü. Aceleci hücumlar ve basit hatalar yaptık. Sonrasında oyunu düzelttik ama maçı da kaybettik" diye konuştu.
 
Maçın son periyodunda diskalifiye edilmesine tepkili olan Mahmuti, "Çok şey anlatmak istiyorum ama ceza almamak adına söylemiyorum. Kariyerimde 200'ün üzerinde Avrupa Ligi maçına çıktım ve ilk kez diskalifiye edildim. Ben hakemleri değerlendirmiyorum. Onları da değerlendirecek olanlar vardır muhakkak" ifadelerini kullandı.
 
THY Avrupa Ligi'nde büyük önem verdikleri bir maçı yitirdiklerini aktaran tecrübeli teknik adam, "Top 16 turuna kötü başlamıştık ancak son dönemde iyi maçlar çıkarttık. Bugün de son topa kadar devam eden bir oyun oldu. Kalan maçlarımızda yine aynı şekilde oynamaya devam edeceğiz" şeklide görüş belirtti.
 
Darüşşafaka Doğuş oyuncusu Jamon Gordon da ikinci periyotta çok fazla hata yaptıklarını vurgularken, "Eğer kazanabilseydik, son 8 takım arasına kalma yolunda şansımızı sürdürebilirdik. Bugün biraz da şanssızdık" dedi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz