Derbide Efes farkı / MERVE TOY

Derbide Efes farkı / MERVE TOY

4 GÜN önce ligde karşılaşan iki temsilcimiz bu kezAvrupa arenasında kozlarını paylaştı. Sonuç beklendiği üzere Efes lehine oldu. Kadro derinlikleri yüksek ama takım içi uyumları arasında fark olan iki takımın mücadelesinde senaryoda sürpriz yoktu. İlk çeyrek 14-15 Darüşşafaka üstünlüğüyle tamamlandı. 2. çeyrek itibarıyla kontrolü eline alan ev sahibi rakibine yalnızca 12 sayı tanıdı. Darüşşafaka adına sahada olmayan Harangody’nin eksikliği, süre alan uzunlarınsa verimsizliği hücum ribaundlarında ev sahibinin ciddi avantaj yakalamasını sağladı.

 
HAMLELER YETMEDİ
GRANGER ve Diebler’ın ağırlığını koyduğu maçın ilk yarısını lacivert-beyazlılar 36-27 önde geçti. 2. devre Darüşşafaka Doğuş’ta farkı eritmek adına yapılan hamleler yetersiz kaldı. Beklenen üretkenliği bir türlü sağlayamayan konuk ekipte Wilbekin’in katkısı da yeterli olmadı ve son 10 dakikaya 61-51 Efes üstünlüğüyle gidildi.
SON çeyreğin ilk dakikalarında Ender’in şutlarıyla umutlanan Darüşşafaka skora tutunmaya çalışsa da, ev sahibi tecrübesiyle rakibine bu şansı tanımadı. Kontrolü eline almakta zorlanmayan Efes sahadan 84-71 galip ayrıldı. Top 16’da çıktığın 3. karşılaşmasında 2. galibiyetini alan Anadolu Efes, Darüşşafaka’nın da mağlubiyet serisinin dün akşamki zinciri oldu.