Bizimkisi masal gibi biraz / ÜMİT AVCI

Bizimkisi masal gibi biraz / ÜMİT AVCI
Bizimkisi masal gibi biraz / ÜMİT AVCI

Anadolu Efes’le Euroleague’i kazandıktan sonra Barcelona ile anlaşan Sertaç Şanlı, İspanyol kulübünün voleybol takımından aldığı teklifi kabul eden eşi Ece Hocaoğlu ile Milliyet’in konuğu oldu. Rüya gibi bir süreç geçiren ikili birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu
Sporcu bir çift.... Ece Hocaoğlu Şanlı, Sertaç Şanlı. Hayatlarını birleştirme kararı aldıktan sonra rüya gibi şeyler yaşadılar. Evliliklerinin ilk yılında farklı branş ve kulüplerde Avrupa Şampiyonluğu’na ulaştılar, şimdi de ülkemizi dünya devi Barcelona’da temsil etmek için kolları sıvadılar.

Bir voleybolcu ile basketbolcu arasındaki aşklara daha önce de çok tanık olmuştuk. Ancak o aşkı evlilikle taçlandırdıkları yıl takımlarıyla Avrupa şampiyonlukları yaşayan ve farklı branşlarda birlikte Barcelona’ya transfer olanlara ilk kez şahit olduk! İşte bu müthiş hikayenin kahramanları Ece Hocaoğlu ve Sertaç Şanlı ile Milliyet için konuştuk...

Milli basketbolcu Sertaç Şanlı, milli voleybolcu Ece Hocaoğlu... 2015 yılında Üniversite Oyunları için gittikleri Güney Kore’de tanışmışlar, arkadaşlıklarını yıllar içinde güzel bir ilişkiye dönüştürmüşlerdi. O ilişki geçtiğimiz yıl taçlandı, başarılı ikili hayatlarını birleştirme kararı aldı. Birbirlerine şans getirmiş olacaklar ki, aynı yıl önce Ece, Yeşilyurt ile Voleybol CEV Kupası’nı kazandı, ardından da Sertaç, Anadolu Efes ile Euroleague Kupası’nı kaldırdı.

‘Birbirimize şans getirdik’

Kendileri adına müthiş geçen senenin mutluluğunu dünyada ve ülkemizde yaşanan sıkıntılar nedeniyle tam olarak yaşayamadıklarını söyleyen Ece, “Çok güzel bir düğün planlamıştık, o özel günü tüm sevdiklerimizde birlikte kutlayacaktık. Maalesef salgın nedeniyle yapamadık. Şampiyonluklarımızı da seyircisiz ortamlarda kazandık. Ancak ne olursa olsun birbirimize şans getirdiğimize inanıyorum. Aynı yıl Avrupa Şampiyonluğu’na ulaşmak çok farklı bir duygu” derken, Sertaç da eşinin söylediği gibi buruk mutluluklar yaşadıklarını ifade etti. Birbirlerinin final maçlarında salonda olamadıklarını anlatan yıldız oyuncu, “Ece final oynarken benim idman saatimdi maça gidememiştim, Ece de Final Four sırasında Almanya ile yaşanan malum vize sıkıntıları nedeniyle gelememişti. Ama onun da söylediği gibi sonuçta ikimizin de tarihi bir sezon geçirmesi önemliydi. Keşke şu tatsız olaylar yaşanmasaydı. Bu başarılarımızı bile doyasıya kutlayamadık” diye konuştu.

‘Madalyaya bakarsın Sertaç’

Başarılı ikiliden ilk Avrupa Kupası’nı kazanan Ece olmuştu. Sertaç eşinin kazandığı altın madalyayı getirip televizyonun yanına koyduğunu ve “Buna böyle bakarsın. Seni motive eder. Ama siz de şampiyon olamazsanız eve giremezsin!” dediğini anlattı.

Ece ise “Evde Sertaç’ın kazandığı kupalar ve başta Final Four’da giydiği ayakkabıları ve bireysel ödülleri olmak üzere önemli eşyaları için bir köşe yapmıştım. O köşeye astım madalyayı. Bu seni motive eder, inşallah sen de madalyanı buraya koyarsın ama ben 1-0 öndeyim dedim. Yani tatlı-sert bir konuşma yapmıştım. Sertaç bu konuşmanın sert bir konuşma olduğunu düşünüyor ama sonuçta işe yaramış, ne mutlu ki onlar da Avrupa Şampiyonluğu’nu yaşadı” ifadelerini kullandı.