F.Bahçe son 10 dakikada uçtu / MERVE TOY

 F.Bahçe son 10 dakikada uçtu / MERVE TOY

BAŞINI hatırlamak istemediğimiz maçlardan biri daha oynandı dün gece. Ama böyle sonlar olunca başını hızlıca unutmaya razı olup yaşanan heyecanı da yanına kâr kalmış sayıyoruz.

 
EVİNDE bileği bükülemeyen F.Bahçe maça umulanın çok uzağında bir konsantrasyonla başladı. Yenilmezlik serileri zaman zaman takımlarda baskı oluşturuyor. Seyircisinin önünde bu ruh halinden olsa gerek sarı-lacivertliler özellikle savunmada bildiğimizin de arzu ettiğimizin de çok uzağındaydı. İlk 5 dakikasında yenen 12 sayıya Udoh’la cevap veren temsilcimiz ikinci 5 dakikadaysa adeta özüne döndü ve savunmayı sertleştirerek yalnızca 6 sayıya şans tanıdı.
 
İKİNCİ çeyrekten bahsetmesem yeridir. Rakibe ekstra hücum şansları tanınarak başlayan 2. 10 dakika, art arda gelen sayılarla hücum dengemizi de altüst etti. Oyun kurucuların yeterli verimlilikte olmamasıyla topu paylaşıp rakip potaya etkili organizasyonlar üretmekte zorlanan F.Bahçe ilerleyen dakikalarla birlikte daha kötü bir senaryonun da gerçek olmasına dur diyemedi.
 
ATEŞİ BOGDANOVIC YAKTI
 
CLAVER başta olmak üzere yüksek yüzdeli şutlarla 6’sı 3’lük toplam 27 sayı bulan Kuban için daha iyi bir ilk yarı düşünülemezdi. İkinci yarıya daha motive başlamıştık ki hakem 3’lüsünün fazlasıyla tartışmaya açık düdükleri ritim yakalamaya başlanan anlarda devreye girdi.
 
MAÇIN en keyifli, en hatırlanası kısmını sona saklayan Kanarya son 10 dakikada uçtu. 3 çeyreğinde savunmasından 3 sayısına, top kaybından hücum ribaunduna şikâyetçi olduğumuz ne kadar şey varsa unutturdu! Hatta hakemi bile. İstenen verimi veremeyen Sloukas, Dixon, Hickman 3’lüsüne Bogdanovic’in yaktığı ateşi körükleyen Datome, Vesely 3’lüsü şahane bir alternatif oldu ve son periyoda da maça da damga vurdu. Seyircisini arkasına temsilcimiz oldukça zorlu Kuban maçını da kazanarak yenilmezlik serisini sürdürdü.