Letonya'da iyi başladık kötü bitirdik
26.02.2018 - 22:20

FIBA 2019 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu 4.hafta maçında Türkiye deplasmanda Letonya’ya konuk oldu.


Mücadelenin ilk yarısının büyük bölümünü önde götüren millilerimiz, devre biterken 4 sayılık avantaja sahipti; 32-36. Üçüncü çeyreğe 9-2’lik seri ile giren Letonya, skorda üstünlüğü uzun süre sonra geri aldı, 41-38.

Final periyotuna girilene kadar skorda önde kalmayı başaran Letonya, 57-54 ile son çeyreğe önde girdi. 4.periyot Letonya basketleri ile açılınca Ufuk Sarıca molası geldi. 35.dakika 63-57 geçilirken, kalan sürede ev sahibi takımı yakayalacak hamleyi yapamayan ay yıldızlılar farkı eritemedi ve parkeden 79-70 mağlup ayrıldı.

Bu sonuçla Letonya 2.galibiyetini, Türkiye 2.mağlubiyetini aldı.


 

Yorumlar


sporsever Bitirim ayaklarına yatıp bana kontra çekmeye çabalayan "bull", kimin yedek kimin as oyuncu olduğu Avrupa maçlarında apaçık ortadayken bunun için asıl Türkiye ligindeki kadrolara bakılmasını yazarak buralarda yazan ve okuyan bütün basketseverlere zeka-Show yapıyor. A-Milli rezaletin sebebininin üstyapıdaki sınırsız yabancı kuralı olmasına, üstüne üstlük yaş gruplarındaki milli takımlarımızın yıllardır Avrupa'nın altını üstüne getirmesine karşın asıl problemin altyapılarda olduğunu iddia edecek kadar cüretkâr bu "bull", işin eğer yabancı simsarlığı değilse senin, asıl sen kendin açıkla neyin peşindesin ? Hadi öt "bakiym"
10-04-2018 23:41
sporsever Rumuz olarak yabancı bir sözcüğü seçen ve aşağıda bana laf sokmaya çalışan tip, iyi oku: Önce asıl sorun altyapıda değil yıllardır yaşgrubu milli takımları Avrupa'nın altını üstüne getirir, durur. Bunlar A düzeyine geldiğinde ise senin gibi kafaların bol olduğu yabancı yalakası sistem onları harcar. Yani sorun üstyapıda senin gibi ortalık bulandıran yabancı goygoycularında. Senin TR ligi istatistiğinin beş paralık değeri yoktur. Orası yedekler ligidir, tamam mı koçum ? Kimin yedek olup olmadığı Avrupa maçlarında ortaya çıkar. Daha bunu bile öğrenmeden öyle bitirim kontralar sallamak boyunu aşar senin yavrucuğum.
09-04-2018 01:29
bull ülkemizdeki yerli sporcuların spora bakış açısındaki hataları, bu hataların kaynağı olan altyapı eğitimindeki eksiklikleri ve beraberinde olimpiyat sporları dahil bir çok spor dalında yaşanan çöküntüyü görmezden gelip de, kendi gibi olmayanları troll veya şakşakçı ilan etme çabası malum... bu çabanın bayraktarları, mesela milli takımda oynayan oyuncuların tr liginde aldıkları sürelerden bile haberi yok. varsa yoksa ezbere yorum. kenan, sertaç, göksenin, melih, dixon, barış ermiş...vs. bunların çoğunun tr ligindeki süre ortalamaları 20 dakikanın üzerinde. ama alttaki sözümona sporsever arkadaş muhtemelen ligi bile takip etmeden ezbere sallamayı tercih ettiği için, boş boş yorumlar yapmasına bittabi şaşırmıyoruz. el'de daha az süre almaları, ligde az süre almaları anlamına gelmiyor yani. e kural zaten tr ligini kapsadığına göre, sen bence direkt neyin peşindesin onu söyle ve tabi algı eşliğinde sallarken, destekli sallamayı öğren, öyle gel. hadi bakiym...
07-03-2018 00:34
sporsever FB'lilerle uğraşanlar bir yanda Obra trolleri ve yabancı şakşakçıları bir yanda toz duman ettiniz ortalığı. Her iki taraf da yakaladıklarını düşündükleri bir doğru ile kendi saçmalarını kanıtladıklarını sanıyorlar. Osmanlı da Cumhuriyet de yabancı goygoyculuğundan battı. Daha kaç kere yenilmemiz gerekiyor yabancılara, ülkeyi yabancı çöplüğüne çevirmekten nasıl böyle haz alabiliyorsunuz ? Yedekler milli takımı sizin eseriniz değil mi ?
02-03-2018 00:57
Polat Trollüğü bile beceremeyen tipler var burada.. Bir de komik komik Obra üzerinden laf soktuğunu sanıyor. Bak ama menfaatçi grupları gündeme getirmen iyi olmuş. Mesela sen hangi menfaatçi grup için burada Obra'yı kötülüyorsun onu bir açıkla. Biz de böylece bilmiş olalım bu akbabalık yarışına kimler girmiş...
27-02-2018 14:14
ozan Obradovice teşekkür edin çünkü böyle bir koç bir daha bu ülkeye gelmez.Ozan Bulkaz Ergin Ataman Özhan Çıvgın gibi koçlar hangi genç oyuncuyu milli takıma kazandırdı? Önce kendi basketbolcusuna sahip çıkmayan koçlara bakın.Barrocal Filipovski Trifunovic gibi koçlar yerli koçlarımızdan daha çok gençlerimize forma veriyor ozaman bende diyorum ki yerli koça hayır.
27-02-2018 13:46
TAMER Yorum gibi tipler asıl hangi grubun menfaatçiliği doğrultusunda Milli takımın kötü halini Obra'ya yıkmaya çalışıyorlar onu bir açıklasınlar. Hangi işsiz kalmış menajer için, koç için bu algıyı kasıyorsun onu söyle de hem sen rahatla hem biz rahatlayalım. Suçu üzerine attığın adamın takımından gelenler en skorer oyuncular. Melih ilk Letonya maçını adeta tek başına alırken neredeydin sen? Yastığına sarılıp ağlıyor muydun yoksa?
27-02-2018 13:16
Psikiyatr Yorum: en son başarılı olduğumuz senenin üzerinden 8-9 sene geçti. Obra geldiği sene yabancı sınırı 3'tü. Bu söylediğim dönemde ve Obra'nın olmadığı dönemlerde devam eden ruhsuz oyunun sorumlusu da mı Obra'ydı? Ülkede spor bitti spor! Olimpiyatlar oynandı açın arşivden izleyin de hiç bir kategoride yer alamayışımızı görün. Sorun sporcu yetiştirmenin ötesinde sporcu eğitmeni yetiştirememekte... Önce gerçek sorunlarla yüzleşmeyi öğrenmek, sorunları kendi çıkarları adına algı yönetimine dönüştürmemek gerekiyor. İşssiz kaldı diye yabancı düşmanlığına sığınıp eski günlerine dönme hayali kuranlar geri döndüklerinde dar vizyonlarıyla bizi bugünlerden bile kötü hale getirirler.
27-02-2018 13:05
suat @yorum muhtemelen destekliyor oldugun galatasaray'da erman kunter takima abdlileri doldururken neden seni buralarda goremiyorduk? o ara yorum niki alip algi kasmak yerine daha onemli islerin mi vardi yoksa :) erman kunter'in elinde hazir gs ekonomik darbogazdayken genleri alip yetistirme sansi vardi ama o 5. sinif abdlilerle yola cikmayi tercih etti. herhalde sana gore bunu da obradovic erman kunter'e zorla yaptirdi :)
27-02-2018 12:58
Fırat Tek Şu alttaki Yorum rumuzunu alan trole biri anlatabilir mi ligdeki diğer takımlardan Obradoviç sorumlu değil. Mesela Ergin Ataman gençler yetersiz diyip gençleri basın önüne attıktan sonra Sony Weems'i transfer ederken nedense Yorum rumuzunu alan Fenerbahçe düşmanlarında derin bir sessizlik hakim oluyor. Çünkü asıl dertleri Türk basketbolu değil, Fenerbahçe'nin başarılı olması... Basketbolu bitirdi dediğin adamın takımından gelen oyuncular en azından 10 ve üzeri sayılarla milli takıma en çok katkıyı veren isimler oluyorlar. Diğer oyuncular kendi takımlarında gayet iyi süre almalarına rağmen hala bu kadar yetersizlerse suçu önce o takımlarda araması gerekirken, bu trol ve benzerleri yine kıskançlıkları doğrultusunda komik algılar yaratma peşine düşüyorlar.
27-02-2018 12:53
Efes Fan Bu kadroyla bu kadar. Hala barış ermiş gibilerinden medet umuyorsunuz.
27-02-2018 12:52
Sertmama Ligde 15 tane daha takım var adam Obradovic diyor hala ? Güzel kardeşim, bol bol soda zira o Euroleague kupası bu sene yine Türkiye'ye gelecek...
27-02-2018 10:13
Yorum Teşekkürler Obradoviç, teşekkürler yabancı menerjerler, teşekkürler menfaatçi gruplara. Basketbolümüzü bitirdiniz.
27-02-2018 08:46
demir inshallah ellenip gideriz. cünkü hak ediyoruz. boby dixon 40 sayi atacak milli takim oyun kazanacak. igrenc bir basketbol, takim oyununun t si yok, her iki hucumda bir top kayibi, turnike atmayi beceremeyen sözde basketbolcular....say da say bitmiyor. tbf ilersi icin sapkasini önüne alip bir güzel düsünmeli. basket atacak oyuncu yetistiremiyoruz, bire birlerde etkile eleman cikmiyor........kötü durumdayiz.
27-02-2018 01:43
faik Süre bulsalar harikalar yaratacaklar denilen oyuncuları görüyoruz. Ne yerli koçlar ne de yabancı koçlar işte bu halde oldukları için yerlilere kendi takımlarında az süre vermek zorunda kalıyorlar. Bu oyuncuların çogu bir de Tr ligi maçlarında on beş yirmi dakika ortalamayla oynayan isimler. Yani süre de buluyorlar aslında sözümona Avrupa'nın en iyi ikinci liginde... Gelgelelim seviye yerel seviye üstüne çıkınca bu oyuncuların tüm defoları daha iyi görülür hale geliyor. Özetle milleti yerli oyuncu düşmanı ilan edenler şu takımdaki yetersizliği izlesin, bir daha düşünsün. Mirsad İbo Kerem gibi basketbol tutkusuyla oynayan yerli var sanki de koçlar oynatmıyor.
26-02-2018 23:49
steps Koskoca Türkiye milli takimi ne hale dustu arkadas.Ne kadar yetenek fakiri varsa dolmus takima.Yazikki ne yazik.
26-02-2018 23:41
Yakamoz Lafın sözün bittiği yerdeyiz. İlk iki maçtan galibiyetle çıkmıştık fakat iyi sinyaller vermedik takım olarak. Federasyonun acilen gidişata el atması gerekiyor. Takımlarda, gelecek vaadeden en az bir oyuncuya zaman verilmesi konusunda icraata geçmesi gerekiyor. Sakarya da Metecan gibi diğer takımlarda en az bir oyuncuya süre ve kredi vermeli. Bu genç oyuncular sorumluluk almayı ve liderlik yapmayı öğrensinler. Korkusuzca adam gibi top oynasınlar, aynı zamanda takım oyunu oynayacaklar bencillik yapmayacaklar. Sakarya Metecan, Tofaş Yiğit, Banvit Ridvan, Fenerbahçe Egehan, Efes Berk, Galatasaray Ege, Daçka Kartal, Beşiktaş Kenan ilk aklıma gelenler. Hidayet başkan top sizde syg.
26-02-2018 23:38
Gokyuzu Yahu kardeşim ne diye Ufuk Sarıcaya yada teknik heyete sallıyorsunuz,bu takımın attığı sayı çok bile.dixonla Melih atarsa ne ala atamazlarsa yandı gülüm keten helva.bizim oyuncularımızın titri bu kadar siz ne bekliyordunuzki.kulüp maçlarındaki hocalara Türk oyuncuları niye oynatmıyorsunuz diye yaygara koparanlar,sakın haaa birdaha ağzınızı açmayın.bu oyuncular anca 15 maçta 1 parlarlar geri 14 maçta pota yada panya döverler.koskoca milyon Euro bütçeli takımlarımız bu arkadaşlara güvenip kadro kuracaklar ölemiii,güldürmeyin adamı.....
26-02-2018 23:21
Bleda Gelen gecen smac vuruyor bizimkilerin uzerinden. Yaklasik 20 yil once bir Gurcistan-Turkiye maci hatirliyorum. 45 sayi fark atmis, sayilarimizin yarisini smacla bulmustuk :) O zamanlar Gurcistan 5. sinif bir takimdi. Su an Gurcistan'in durumuna bakin, bir de Isvec'e, yedek Letonya'ya yenilmekle kalmayip komik duruma dusen bizim halimize. Aslar yoktu demeyin. Cedili Furkanli Semihli takimi da izledik Avrupa samp.da. Onune gelene yenilmistik. Basketbolumuz dibi gormus durumda. Bir yerden baslanmali artik
26-02-2018 23:19
Sertmama Türk Milli Takımının sayılarının yarısı Obradovic'in takımında yedek olan 2 oyuncudan geliyor. Hadi yerlici recai'ler sahne sizin, yorumlar lütfen !
26-02-2018 23:16
zkayali Letonya, Estonya ve Litvanya'nın SSCB döneminden itibaren bir geçmişi, oyun anlayışı var. Bu oyun anlayışı daha en alt yaş gruplarında, basketbol okullarında öğretilmeye başlatılıyor. Düzgün ve zamanında şut, temel savunma, sisteme uyum, maceracılığa taviz vermeme, plana sadık kalma ve birlikte davranma. Rusya, Sırbistan, Slovenya, İtalya, İspanya ve Fransa için de benzer şeyler söyleyebiliriz. İşte bu nedenle liglerimizde bu temel yapıya uygun yetişmiş sporcular gelir. Biz de ise bu raslantısaldır. Hidayet Türkoğlu, İbrahim Kutluay, Serkan Erdoğan, kerem Tunçeri vb deriz o kadar. Bugün üst düzey liglerde oynayan (NBA, ACB, İtalya, VTB, Adriyatik, Fransa, Almanya gibi) kaç oyuncumuz var? İtalya'da bir Ergin Atsür biliyorum. O da 34 yaşında. Rekabetçi bir altyapı ve Türk Basketbol stili oluşturmadığımız sürece geçici başarılara mahkum oluruz. Bunun yabancı sayısı vs ile hiç alakası yok.
26-02-2018 23:14
elit 4 numara barış hersek Uzun oyuncu sıkıntısını dibine kadar yaşadımız şu günlerde, Barış Hersek gibi hem verimli alçak post oyununa, hem isabetli dış atışlara, hem de gerekli zamanlarda pota altı savunması yönünden maksimum dinamizm potansiyeline sahip bir dört numaranın eksikliği milli ekibimizde ziyadesiyle hissedilmektedir. Obra Efendi ivedilikle ikna edilmeli ve Barış Hersek bir sonraki maçta milli göreve çağrılmalıdır.
26-02-2018 23:13
refik Yazık be devşirme Dixon hatasıyla sevabıyla canını dişine katıyor bizim öz be öz yerli oyuncularımız maçı adeta bitse de gitsek havasında izliyorlar oynamak hak getire...
26-02-2018 23:01
Serdenar Abi Yazdığımız mesajları niye onaylamıyorsunuz? Admin Hazretleri derdin ne senin?
26-02-2018 22:59
HacivatBJK Takımda herkes sorumluluğu iki üç isme bırakıyor haliyle takım oyunu da oynanmayınca takım oyunu oynayan rakibin seni gayet güzel mağlup ediyor. Maçın özeti budur.
26-02-2018 22:58
basketsever takımda bobby ve melih dışında sayı atacak kimse yok. kenan geçen hafta nba hayalinden bahsediyordu bir de. takım kalitesi o kadar aşağıda ki çok sıradan takımız ya öyle böyle değil. şimdi hocamız çıkıp genç bir kadromuz var diyecek 12 oyuncunun 5'i sadece genç. bir de Melih'in formsuzluğu nasıl belli oluyor. obradovic, ergin ataman, babası falan hepsi psikolojisini bozmuş belli oluyor. mental olarak çökmüş durumda. üst grupta fena şekilde yiyecekler bizi.
26-02-2018 22:58
Baskeyboy Metecan Birsen ile Tolga Geçim yokmuş, o yüzdenmiş....
26-02-2018 22:47
Fallop Tüpü Bu mağlubiyette aslan payı bana göre Ufuk Sarıca'ya ait çünkü oyun anlayışını tamamiyle sallabola yönelik belirlemesi gibi bariz bir stratejiyi izletti bizlere...
26-02-2018 22:32
mürsel haaa..unutuyordum...eyyam yapamayacak,doğruları söyleyecek bir yayıncılık istiyorum.bu ne be..bu nasıl yorumculuk...zaten bu memlekette adam gibi bir spor yorumcusu ve sunucusu göremeyeceğiz gidecek be...
26-02-2018 22:29
mürsel eğer oynadığımız basketbolsa ben de şimendiferim.milli takımı bu hale düşürenler utansın.emektar dixon atacak da maç kazanacağız.bırakın gidin be...daha iyi günler bunlar...havalara paraları savuralım gitsin...bir oyun olur,bir plan olur....
26-02-2018 22:26
mete Durum çok vahim, bol yabancılı kulüp takımlarımızın görece başarıları sanki basketbolumuz iyiymiş gibi yanıltıcı bir algı oluşturuyor, ama işte acı gerçekler milli maçlarda ortaya çıkıyor maalesef.
26-02-2018 22:26

Yorum Yazın


Tweetlerimiz