LeBron kaybetmeye izin vermiyor
20.03.2018 - 09:56

Cleveland Cavaliers sahasında ağırladığı Milwaukee Bucks’ı 117-124 yendi.

Cavs kaptanı LeBron James, son haftalardaki etkileyici performanslarına bir yenisini daha ekledi ve maçı 40 dakika sahada kalarak 40 sayı 12 ribaunt 10 asist 2 top çalma 1 blok ile tamamladı.
 

Yorumlar


Salih Tavacı Bence çin ligi ile NBA nın kalite olarak bir birinden farkı yok ikisinde de savunma yok oyun düzen yok.Topu çeviriyorlar kim boşu bulursa kaldırıp atıyor. Nba da bir oyuncu 40-50 sayı atıyor çin de debir oyuncu 40-50 sayı atıyor. İkisininde ortak noktası disiplinden uzak oyuncuların toplandığı ligler olması NBA dan artan bire bircilerin hepsi çin de. Savunma yapan bir takımın rakip oyuncusunun 40-50 sayı atması zaten imkansız. Şunu anlarım bir maç olurda sık sık oluyorsa demekki o lig aslında arka planda herkesin yıllık kazancından mutlu olduğu takımların kendini kast ediyorum sözde bir iki favorinin olduğu gösteri liginden öte bişey değil. Ve bu gösteri ligini dünyanın eniyi ligi gibi göstermek için lobinin gücü çok iyi kullanılıp dünyanın her yerinde NBA nın orkestrası olmuş ve basketbol bildiğini söyleyen ama bir tane savunma olmayan NBA yı öven çelişki yumağı insanların övmesi ile heryerde zihin altına eniyi NBA yerleştirilmiş.
20-03-2018 11:03
Ekrem Aydın Bazen yazar çizer takımının basketboldan anlayıp anlamadığını sorguluyorum.Çünkü yahu 40-50 sayı atması bir oyuncunun bir ligde o ligin bire bir ve gösteri ligi olduğunu gösterir. Bahse konu olan oyuncu Avrupalı bir takıma 40 dayı atabilirmi?Yani inanılır gibi değil NBA nın nasıl bir gücü varsa insanları farklı bir ruh haline felan sokuyor olsa gerek.Çünkü sokak bire birinin geçerli olduğu ortada ve gösteri ligi gibi çoğu şuta ve pota altı pozisyona izin veriliyor. Örnek Fenerbahçe de oynayan udoh NBA da nerdeyse kazak örecek sıkıntıdan.Çünkü takımı savunma yapmayı sevmiyor hocasıda savunmadan önce hücumu düşünüyor çok atan kazansın kafası ile işleyen bir NBA pota altı savunması varmı yokmu belli bile değil. Dolayısı ile savunma yapılmayan bir ligi böyle övmek 40 sayı atana kral derken nasıl bir oyuncu her maç 30-40-50 atar bu işte terslik var çin liginde de bir oyuncu 40-50 atıyorsa NBA nın ne farkı var çinden?
20-03-2018 10:56

Yorum Yazın