Laso: Fenerbahçe'yi Türkiye'de yenmek için çok iyi oynamalısınız
19.05.2017 - 23:49

Turkish Airlines Euroleague 2016-2017 Sezonu Yarı Final maçında Fenerbahçe'ye 84-75 kaybeden Real Madrid'de koç Pablo Laso basın toplantısında şunları söyledi:

Öncelikle Fenerbahçe'yi tebrik ederim. Fazla söylenecek bir şey yok, bu seviyeye geldiğinizde çok iyi bir basketbol oynamanız gerekir, biz bunu yapamadık. Baştan beri Fenerbahçe'nin arkasında kaldığımız duygusuna kapıldık. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Elimizden geleni yaptık ama günümüz değildi. Bazen basketbol çok karmaşıktır, bazen de çok kolaydır. Bugün iyi bir oyun oynamadık, Fenerbahçe hak etti.

Sergio Llull iyi bir oyun çıkardı ama oyuna herkesin katılması gerekir. Dediğim gibi iyi bir oyun çıkaramadık. Türkiye'de Fenerbahçe'ye karşı oynadık, bazen hatalara yapabiliriz ama sezonun genelindeki durumumuzla alakalı gurur duyuyorum. Fenerbahçe'yi Türkiye'de yenmek için çok iyi oynamalısınız.

Yorumlar


jojo Elin koçu ortama (?) övgü (?) yağdırdı (?). Taraftarın olanağanüstü performansı için Laso'nun ağzından dökülen ve sağanak sağanak yağan bu övgüyle alakalı tek bir cümlenin olmadığı bir basın açıklaması... Laso diyor ki "Fenerbahçe'yi Türkiye'de yenmek için çok iyi oynamalısınız". Bu cümleden "taraftara övgüler yağmış" sonucunu çıkarana, "tamam dostum, aşağılık kompleksi olmayan harika bir objektif gözlemcisiniz, benim kulaklarım ağır işitiyor, yanıldım" derim. Trt'de maçı anlatan Murat Kosova maç sonrası şöyle dedi: "Bugün, Fenerbahçe taraftarından ben tatmin olmadım" Sanırım, Murat Kosova'nın da kulakları ağır işitiyor ve biraz kötü bir gözlemci tıpkı benim gibi!
20-05-2017 17:07
ballokum Herkese Suat marka Pollyanna gözlükleri tavsiye ediyorum. Bol mutluluk yaşarsınız. Ama sahte...
20-05-2017 15:20
suat Elin koçu yaratılan ortama övgüler yağdırırken, bizimkilerde gereksiz bir aşağılık kompleksi... Neymiş, taraftar çok etkisizmiş...Tabi canım aynen öyledir.
20-05-2017 12:39
thance Olympiakos istemediğim bir rakipti finalde.Daha karmaşık ve agresif bir takım diye düşünüyorum.Bir de ligde oynadıkları performans ile bu tarz K.O. maçlarındaki performansları çok farklı.Şimdiden kupayı cepte bilmek hayal kırıklığı seviyesini artırır. Bu sebeple Dixon ve Bogdan daha etkili oynamalı finalde diye düşünüyorum. Udoh'a bu kadar yük bindirmek ve yine gününde olmasını beklemek biraz hayal gücünü zorlamaktır.Güzel bir final maçı olacak o kesin, CSKA çıksaydı rövanş niteliğinde olduğu için FB daha motive çıkacaktı ama olmadı.Şimdiden pazar gününü iple çekiyoruz.(Ha bu arada) maçın şifreli kanaldan şifresiz kanala alınması korkunç bir sinerji yaratıyor, final oynuyorsunuz ama seyredemiyorsunuz biz halk için çok üzücü ve rencide edici bir durum idi.
20-05-2017 07:07
Cirkin rudy Fener nasi yendi sansin yok olympiakosunda yok rudy fernandezi galatasaraya yakisir randolph da efese llull fenere gelmek istersen ekime gelmessen kasima...
20-05-2017 00:23
Bülent Real bu sezon FB den sonraki en iyi takımmış, bugün anladım adamların hakkını yemişim (Daçka yener demiştim). Final bugün oynandı pazar günü formalite olacak biraz.
20-05-2017 00:12

Yorum Yazın


Tweetlerimiz