"Sezon başlasın isterdim ama bu doğru seçim olmaz"
23.05.2020 - 14:49

Shane Larkin kişisel Instagram hesabından koronavirüs dolayısıyla durdurulan THY EuroLeague'in geleceği hakkında görüşlerini paylaştı.

Önümüzdeki Pazartesi günü 11 takımla devam edip edilmeyeceğine dair karar alacak olan EuroLeague'e dair Larkin şunları söyledi:

"Öncelikle sezon durdurulduğundan beri oyuncuların ideal formlarını koruyamadığı bir sır değil. Bu oyuncuların çalışmaya ve antrenmana devam edebildiği, oyun ve fiziki durumlarını geliştirebildiği olağan bir sezon arası değil. Son 2 aydır oyuncuların büyük bölümü olması gereken seviyede kalamadı. Hem mental hem fiziki olarak yüksek mücadeleci bir atmosfere girmek için doğru bir durum değil bu, hazırlık için zaman ve kaynaktan yoksunuz.

İkinci olarak, EuroLeague dünyanın en iyi liglerinden biri olarak dünyanın pek çok yerinden yeteneki oyuncunun bulunduğu bir yer. Her takım EuroLeague’i kazanmak için eşit şartlarda olmayı hak ediyor ama pandamı dolayısıyla bir çok oyuncu ve takım başka takımlar gibi doğru bir hazırlık yapamadı. EuroLeague şampiyonunu kimin hazırlık ve çalışma için şart bulup kimin bulamadığı belirlememeli. Bunun yerine tüm sene boyunca kimin koç, takım arkadaşları ve tüm ekip ile her akşam çalıştığı belirlemeli. Bu uzun ara şüphesiz ki bazı takım ve oyunculara adil olmayan bir avantaj sağladı.

Kişisel olarak sezonun devam etmesini neden isterdim bunun bir kaç nedeni var. Efes olarak sezon başından beri çok iyi bir basketbol oynuyoruz. 2 maç farkla lideriz ve pek çok insan şampiyon olacağımızı düşünüyor. Bu bizim sezon başından beri koyduğumuz hedef olsa da  gerçekçi baktığımızda sağlık ve güvenlik her şeyden önemli. Bu noktada görüşümü belirtmek istiyorum çünkü oyuncular olarak bizler sezonun devamı durumunda riski alacak taraf olacağız. Çıkıp maçları oynayacak bizleriz ve bizim sesimiz duyulmalı.

Bu düşünceler benim tarafımdan yazılıyor ancak biliyorum ki oyuncuların büyük çoğunluğu benzer düşüncelere sahip.

Son olarak, EuroLeague ne karar verirse versin destekleyeceğimi de vurgulamak istiyorum. Günün sonunda bizler profesyoneliz ve çalışmak zorundaysak, çalışırız. Bu basketbol oynamak istemememizle alakalı bir durum değil, biz de herkes kadar özledik basketbolu belki herkesten de fazla. Sadece şunu biliyorum ki oyuncuların çoğunluğu da benim gibi lige geri dönmek için doğru durumda olmadığımızı düşünüyorum."

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz