Kunter: Yeni gruptan da çıkacağımızı düşünüyorum
27.12.2017 - 21:18

7Days EuroCup B Grubu son haftada sahasında Hapoel Bank Yahav Jerusalem’i mağlup eden Galatasaray Odeabank koçu Erman Kunter:

"Zorlu bir grup etabı olduk. 4 maç galibiyetsiz başladık ama son 5-6 maçta gerçekten iyi performans sergiledik ki Bayern Münich deplasmanında nasıl kaybettiğimiz de ortada. EuroCup'ta ritmimizi bulduk, şu anlık sorunluk gözükmüyor, artık uyandık. Ara vermeden lige dönüyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.

Yeni grubumuzdan da çıkacağımızı düşünüyorum. Yeni grubumuzda Daçka var evet. Sürprizlere açık bir turnuva, mesela bugünkü rakibimiz bu kupayı kazanmak için kurulmuştu sezon başında ancak durumlarını düzeltemediler. Biz ise kötü başlayıp işin peşini bırakmadık, eleştiriliyoruz evet bu işin parçası ama geri dönüşü yaptık. 3 tane son top maçı kaybettik kolay değil bu kayıplardan sonra geri dönmek. Ligde ilk sekiz için en az 2 ya da 3 maçı da kazanmamız gerekecek. Bu takım bunu yapabilir, sürpriz olmaz bunu gösterdik. Sakatlıklarımız var, Emir'i dinlendirecektik ancak Göksenin sakatlanınca Emir'i mecbur oynattık, bana oynamak istediğini söyledi, kendisine çok teşekkür ederim. Göksenin büyük ihtimal cumartesi günü sahada olur.


Kötü başlangıçtan sonra bazı şeyler gurur meselesi haline geldi. Teknik olarak da daha iyi oynamaya başladık. Buradaki Emilia maçı anahtar maç oldu. Çoğu insan önemsiz olarak görse de o maçı (ki bence en önemli maçtı) farklı kazanmak gerekiyordu. Buducnost maçı da Emilia maçından sonra kırılma maçı oldu, bu maçlar takımın hırsını gösteriyor hep. Çocuklar tırnaklarıyla kazıya kazıya geldiler. Hücumlarımız organize hale geldi, hep 80 üzerinde atmaya başladık ve galibiyetler geldi."

Yorumlar


Efes Fan Önce maç kazanmayı öğretsin snra yeni gruptan çıksın ilk grup kolayken zar zor çıktın.
28-12-2017 08:48
Mertbaba Çok doğru konuşmuş...B.Münih'e ve +3 maç sayende yenildik ve çocuklar gerçekten başta Göksenin Emir ve Hendrix olmak üzere tırnaklarını kazıya kazıya senin hatalarını örterek geldiler.Kolay grup şimdi oldu zor grup bakalım 4. kim olacak...18 takım geyiği Daçkayı daha da çoşturur en fazla ikinci olma şansımız var.Summers gönderilmezse sonunculuk şansımız açık ara yalnız...
27-12-2017 22:20

Yorum Yazın


Tweetlerimiz