Konsantre Olamayınca / DOĞAN HAKYEMEZ
23.02.2018 - 23:49

Ekip olarak İsveç takımına hiç konsantre olamamışız. 
İsveç bana göre bizden az iki gömlek zayıf bir takım.
Ancak iki yenilgisi olan İsveç, karşılaşmayı kazanmak için müthiş bir mücadele ortaya koydu. Son çeyreğe kadar iyi hücum edememiz, faul atışlarımızın isabetsizliği İsveç’in kazanma inancını arttırdı. 
İlk yarı 29-29 berabere bitti. Devre arasında bizim oyuncular kendine gelir diye düşünüyordum  ama İsveç takımı üçüncü çeyrekte daha da çoştu. Son bölüme 11 sayı geride başladık.  Doğuş ve Furkan’ın oyuna girmesi  takımı ateşledi.  Doğuş savunmada, Furkan ribaundlarda etkili olunca 13 sayıya kadar açılan fark, Melih ve Dixon’ın üçlükleriyle bir anda fark bir sayıya kadar indi ve maça ortak olduk. Son hücümu Dixon'la kullandık. Dixon turnikeye girdi, blok yedi, bu blok bana göre fauldü ancak hakem çalmadı. 2,5 saniye kala son topu kullanamadık ve yenildik. 
Sonuçta İsveç yenilgisi pek önemli değil gibi gözüküyor. Çünkü İsveç takımı  grupta ilerleyecek gibi gözükmüyor. Ancak bizim hemen bu yenilgiyi unutup, Pazartesi günkü Letonya karşılaşması için  konsantre olmamız gerekiyor.

Yorumlar


mürsel en iyisi milli takımın hepsini de devşirelim...olsun bitsin...bu daha az masraflı olur bence...
24-02-2018 17:49
Yorum Obradoviç ve menfaatcilere işte bu yüzden kızıyoruz!
24-02-2018 10:43
sporsever Bu yenilgi önemli ve unutulmaz. Çünkü milli takımın ne olduğunu ve basketbolun bir spor branşı olduğunu İsveçliler gösterdi. Bu bir derstir. Havalarda uçan basketbol kamuoyu bunu anlar mı bilmem. Anlasa bile bunu İsveçlilerden öğrenmek acıdır. Ve hayatlarında ilk kez milli takım zannettikleri bu takımı orada seyretmek için salon dolduran gurbetçilerimize bu laubalilikle büyük terbiyesizlik yapıldı. Önemli olan bunlar. Grupta puan hesabını bu ortamda düşünmek saçma. Bu takım bu gruptan çıksa ne yapacak ki ?
24-02-2018 02:09

Yorum Yazın


Tweetlerimiz