Komşu'da gündem Obradovic
21.04.2017 - 12:46

THY Euroleague’de Fenerbahçe'nin Panathinaikos’u 80-75 yenerek play-off serisinde 2-0 öne geçmesi Yunan medyasında geniş biçimde yer aldı.

Yunan gazeteleri, deplasmandaki maçları kazanarak büyük avantaj sağlayan Fenerbahçe'nin başantrenörü Zeljko Obradovic'e övgüler yağdırdı.

Kathimerini gazetesi, "Obradovic, OAKA kalesini yıktı" başlığını kullandığı haberinde, Fenerbahçe'nin üst üste üçüncü kez dörtlü finale yükselmeye sadece bir adım uzaklıkta bulunduğunu belirtti.

Haberde, Obradovic'in takımının OAKA Arena'daki atmosferden etkilenmediğine vurgu yapılarak, "Panathinaikos, ilk turdaki 15 maçta 14 galibiyet aldığı 'kalesinde' 48 saatte iki kez mağlup oldu." ifadeleri kullanıldı.

Sportday gazetesi ise, Obradovic'in takımını çok iyi hazırladığı vurgulanarak, "Obrodovic, ona gönül vermiş 'yeşilleri' üzdü." başlığıyla haberi duyurdu.

Proto Thema gazetesi de haberinde, play-off mücadelelerinde ilk iki maçı kaybeden takımların, hiç dörtlü finale çıkamadığına işaret ederek, "Panathinaikos'un turu geçmesi çok zor hale geldi." yorumuna yer verdi.

Yorumlar


KingJames Ballokum, bu adam Bjelica'yı kolundan tuttuğu gibi dışarı attı. Bence sertliğinde fark yok, sadece bizim oyuncular daha çabuk düşüyor mental olarak diyeceğim. Jojo yıllarca beraber yaşamışız. Hatta Fenerbahçe'nin ikinci maça gidişinde otelden çıkış videosu var. Bir amca geçiyor yoldan elinden poşet, hırkası, işte o bizim amcamız dedim görünce fark yok.
23-04-2017 10:21
ballokum @KingJames: AYnı tavra farklı oyuncuların farklı tepki gösyermeleri doğal. Zira Bogdan olsun, Kaliniç olsun kendilerini kanıtlamış oyuncular. Obran'In onlara uyarısı kişiliklerini zedelemiyor beyinlerinde... Ama bizim oyuncular henüz kendilerini kanıtlamamış kişiler. O eleştiriler karşsında eziklik duyuyorlar ve cesaretleri daha da kayboluyor. Ve de gelişemiyorlar. Bence Obra genç oyuncu yetiştirme konusunda başarısız. Ama ona ortanın üstü, kendisini kanıtlamış oyuncu vereceksin, onu daha da ileri götürür.
22-04-2017 09:46
OAKA Hasan Gencer yorumun nefis tabi anlayana
22-04-2017 09:20
jojo Kingjames, bir Yunanlı ile bir Türk, -katılır mısın bilemem- arasında pek çok ortak kültür unsuru var; kurufasulye üstü pilavın, baklavanın hastası olma, pencere önüne çamaşır asma, rahatı bulunca gevşeme, kaosa hayran olma vs. vs. gibi. Yazdıklarım, Fenerbahçe için "para ile gelenek kurduğunu zanneden kulüp" veya "Pana gibi geleneği olan kulüpler nerde Fülker nerde?" diyen tiplere yönelik bir açıklamadan ibaret.
22-04-2017 01:15
Hasan Gencer Popovich ile birlikte dünyanın en iyi 2 aktif koçundan birinden bahsediyoruz. Bazı şaşkolozlar bu turda derslerini aldılar. Çoluk çocuğa laf anlatmaya gerek yoki yaşayıp öğreniyorlar böylece...
21-04-2017 22:12
KingJames Jojo, Obra çok büyük hoca, game changer tam anlamıyla ! Ama bu yunanlıların basketbol kültürünü tamamen buna bağlamamız anlamına gelmez. Oly nin kadrosuna bak, hatta pana kadrosuna, az veya çok oynayan birçok oyuncu var.. Bizde fesatlıktan sorunu Fenerbahçeye bağlayan yerlici ! arkadaşlar var ama dediğim gibi altyapı sorunumuz var. Her branşta takımlar var, hatta bu takımlar uluslararası müsabakalarda başarılı , ancak ne oluyorsa Anadoluda ki kulüplerde dahi süre alamıyorlar.. Üzücü.. Obra bile fayda etmiyor, aynı fırcayı yiyen Kalinic ve Bogdan yükselişte, bizim oyuncular düşüyor nasıl oluyorsa..
21-04-2017 18:07
mvp aday adayı fitipaldo valla jojo hocam kulübün başında aziz yıldırım varken o tipte bir hamlenin gelmesi ihtimalinden korkmadığımız tek bir gün dahi olmuyor malumun :)
21-04-2017 17:24
KingJames Maça erken gidelim ve lütfen sarı giyelim.
21-04-2017 16:12
jojo Unutmadan, Yunan basketbol geleneği, OAKA geleneği, 25 maçlık yenilmezlik vs. ne oldu? Dün itibariyle tarih oldu. Yeni yazılan tarih, Euroleague play-offlarında ilk kez deplasmanda 2 maç üst üste kazanan takımın Fenerbahçe olduğunu yazacak. (İsmail Şenol'un verdiği bilgi doğruysa diye bir not düşüyorum) Yunanlı'lar da Azametli Yunan Basketbol Geleneği'nin değil, Obra Realitesi'nin farkına varmış. Biraz üzülmüşler. Biz de 3. maçta bayram yapıp, taraftar olarak Obra'ya hakkını vermeliyiz. Bogdan, Udoh ve Kalinic'te özel bir tezahüratı hakediyor. Moral ve özgüven aşılamak için de Vesely, Datome ve Melih'e de özel tezahüratlar yapmalı. Esasen bütün oyuncuları ismen zikrederek özgüveni zirve yaptırmalıyız. Tam zamanıdır!
21-04-2017 15:01
jojo Biz bugünlere acı çekerek ve deneye-yanıla geldik. Tanjevic, Neven Spahija Pianigiani'yi denedik ve bir türlü olmadı. Sonunda Obradovic'le aradığımızı bulduk. Bu saatten sonra yapılacak ve basketbol tarihine geçebilecek en büyük gerizekalı hamle, Obradovic'i sudan bahanelerle -yönetim kaprisleri vs. gibi- takımdan yollamak olur. Pana'nın Obra sonrası hali ortada. Gerçi bu sene iyiler ama... biz daha iyiyiz.
21-04-2017 15:01

Yorum Yazın