Kokoskov: Galibiyet takım eforuydu
12.01.2021 - 23:53

Fenerbahçe Beko başantrenörü Igor Kokoskov, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Tamamen takım eforuydu. 12 kişinin çalışmasıydı. Bireysel kişilerle ilgili hiçbir şey söylemeyeceğim. Bunu takımca hak ediyorlar. Bugün hatta EuroLeague’de bir grup rekoru da kırdık asistlerle. Bencil değildi. Herkes elinden gelen her şeyi yaptı. O yüzden istatistiklerden ve isimlerden bahsetmeyeceğim. Tamamen takım oyunuydu. Aslında yaklaşımımız hep aydıydı. Daha önce sert oynamayı denemedik değil veya kazanan özel bir tarifimiz de yok. Sadece zamana ihtiyacımız vardı her şeyde olduğu gibi. Tamamen yeni bir sistem, hücum ve savunma sistemi de çok farklı. En iyi tarifi bulmak gerçekten zaman aldı. Benim de orada çalışmam gerekti. Gerçekten çok iyi bir grup var elimizde hem oyuncu olarak hem de insan olarak. Zaman içerisinde bu gelişmeyi gösteriyoruz. Bu tamamen bir oyun kurma işi. İsim vermek istemiyorum. Çok iyi bir gruba sahibiz. Birbirleri için fedakarlık yapan oyuncular var. Çok iyi sporcular var. Sadece çok iyi parçalarımız var, bu parçaları iyi birleştirmek için en iyi tutkala ihtiyaç var. Bunun için çalışıyoruz, en iyi formülü bulmak için. Takımda eskiden devam edenler var, yeni gelenler var. Onları en iyi şekilde sentez etmek için çalışıyoruz. En iyi şeyleri yapmak için çalışıyoruz.”

Yorumlar


Devrim Hamilton i gönderip 4 ve 5 Numara oynayabilen bir transfer bu takima sart. Her mac Vesely sakatlanmasin diye hatim indiriyoruz. Nereye Kadar dayanacak bu adam.
13-01-2021 16:04
jojo Evet coach Kokoşkov. Basketbol "takım oyunudur". İki "bireyin", iki kahramanın (De Colo ve Brown) kendi kendine oynadığı bir oyun değildir, her biri saygıyı hak eden "bireyler"den oluşan bir "takım oyunu"dur! Evet rakipler de birey değildir, takımdır. Bu müthiş gerçeği sayenizde öğrenmiş/hatırlamış olduk! Bugünkü gibi topun "zevkle paylaşıldığı" daha nice maçlar oynanması dileğiyle. Bu sene Fenerbahçe ilk defa keyif verdi, umut verdi. Umarım iki kahramanın itici bir şekilde "öne çıkarıldığı" ve takımdaki diger oyuncuların zavallı "figüran" konumuna düşürüldüğü şu köhnemiş, tatsız tuzsuz "kahraman" basketboluna bir daha asla geri dönülmez! Bazı insanlar değil, her insan özeldir, değerlidir! Burası Avrupa ve Asya! Amerika değil! Bir balkan insanı olarak bunu algılayabiliyor olmalısınız!
13-01-2021 01:04

Yorum Yazın


Tweetlerimiz