Kokoskov: Büyük bir karakterimiz olduğunu gösterdik
22.01.2021 - 23:23

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Igor Kokoskov, CSKA Moskova karşısında alınan galibiyetin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Galibiyetin önemine vurgu yapan Kokoskov, “Oynamanın çok zor olduğu bir maç ve deplasmandı. CSKA bu maça kadar EuroLeague’in lideriydi. Birçok silahları, birçok iyi oyuncuları var. Maçın ne kadar zor geçeceğinin farkındaydık. Hepsinin ötesinde Danilo Barthel’den yoksunduk. Kendisi takımımızın, rotasyonumuzun büyük bir parçası. Ahmet Düverioğlu da ikinci yarıda oynayamadı. Bunlardan bahsediyorum çünkü bu oyuncularımızın yokluğu ile fiziksel olarak eksik kaldık. Bu anlamda Shengelia, Milutinov gibi fizikli oyuncuları olan CSKA ile eşleşme konusunda soru işaretlerimiz vardı. En büyük endişelerimiz enerji ve fizik konusuydu. Fakat bunun dışında bence çabamız yerindeydi. Bu takımın büyük bir karakteri olduğunu gösterdik. Birbirleri için, bencillikten uzak oynadılar. Kritik anlarda önemli işler yaptılar. Bizim için büyük bir galibiyet. CSKA’yı ve Dimitris Itoudis’i de yıllardır, bu yıl da dahil olmak üzere yaptıkları işten ötürü kutlarım. Bu galibiyetin tadını çıkaracağız. Oynayan oynamayan tüm oyuncular bu galibiyette takdiri hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar


jojo Çaylaklıktan ustalığa dev bir adım attınız. Kendinizi Euroleague gerçeklerine göre yenilemeseydiniz, hem kariyerinizi hem de Fenerbahçe'nin "takım" merkezli basketbol ekolünü mahvedecektiniz. Bu realist yaklaşımınız takımı uçurumun kenarından aldı. Güven verdiniz hocam. Umarım takımın önüne geçecek tarzda "kahraman basketbolu" na bir daha dönüş yapılmaz. Bizim her bir oyuncumuz bir kahraman. Pierre, Melih Eddie, Ahmet, Ulanovas, Bobby, Barthel, Yiğit Onan, Biberovic, Kenan, Guduric, De Colo. Vesely ise artık Fenerbahçe'de Ibrahim Kutluay, Conrad Mc Rea ötesinde yaşayan efsane. Nazar değmesin. Siz ise bütün bu sahneyi kuran, oynatan, yöneten gerçek kahramansınız sayın Kokoshkov. O'Quinn i lig maçlarında maximum süre ile oynatarak takıma adaptasyon sürecini hızlandırabilirsiniz. Lig maçlarında Eddie'yi, Pierre'i, Guduric'i, Quinn'i ısındırın, canlı tutun. Özellikle Eddie savunmada gelişirse -ki gelişiyor- acayip bir silaha dönüşür. Tekrar tebrikler coach.
23-01-2021 14:29

Yorum Yazın