Koçlar ofiste
17-07-2018

Turkish Airlines Euroleague yeni sezon öncesinde yeni bir tanıtım filmi yayınladı. Koçlar, ofis ortamında kağıtları top yaparak çöp sepetlerine attı.

Yorumlar


jojo İsmet abi, sizin üstü kapalı olarak değindiğiniz ve Yalçın Granit'ten olması gereken desteği göremediğiniz noktayı genişleterek söyleyeyim. Evet abi, bu ülkede yetiştirilecek oyuncu seçimi, ülke insanının sosyo-ekonomik durumuna bakılmaksızın 80 milyon içinden değil, sadece yüksek sosyo-ekonomik standarlara sahip yaklaşık yüz bin aileden yapıldığı için ve tam bu noktada, gencin yeteneği ile ekonomik doygunluğu arasında hiçbir bağ olmadığı için, sistem çuvallıyor. Yani, biz aslında bir "ülke basketbolu" kavramından bahsedemeyiz çünkü tabandaki her ferde erişmeyen bir basketbol sistemi bunu bilinçli olarak engelliyor. Bahsedilebilir olan şey bir "ülke basketbolu" değil, "ülke içindeki falanca ailelere mensup çok küçük bir zengin azınlık basketbolu"dur. Yani 80 milyondan seçim yapılmıyor, 80 binden seçim yapılıyor. Bu da demek oluyor ki, Sırbistan basketbol kültürünün yüz yıl gerisindeyiz!
16-01-2017 23:55
jojo İsmet abi, yerden göğe haklısınız. Alt yapı hocalarının bilgisizliği, yeteneksizliği en büyük sorun. Alt yapı hocalarının en az üst yapı hocaları kadar önemli olduğu gerçeği yıllardır inkar edildi bu ülkede ve hala da belirttiğiniz gibi "göstermelik" işler yapılmakta. 7 milyonluk Sırbistan'dan yetişen isimler: Bogdanovic, Teodosic, Nemanja Bjelica vs... 80 milyonluk ülkemde yetişen isimler: yok... Neden yok? Mesela, Sırbistan'daki altyapı hocaları Türkiye'ye getirilse ve ülke sathında Lise ve Ortaokul takımlarına beden hocası yapılsa, dört yıl sonra siz seyredin çıkacak yıldızları. Gençleri işleyecek bir "basketbol fabrikan" yoksa, kimse kusura bakmasın, sadece tatsız tuzsuz hammadde üretirsin. Alt yapı hocaları, EN AZ üst yapı hocaları kadar donanımlı olmak zorundadır. Türkiye'de durum bu mu? Kesinlikle hayır...
16-01-2017 23:55

Yorum Yazın