Koçlar hakemlerle buluştu
02.10.2016 - 16:53

Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nin 16 kulübünün başantrenörleri, Türkiye Basketbol Federasyonu Hakem Direktörü Recep Ankaralı, Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak ve Hakem Eğitmeni Rüştü Nuran'ın düzenlediği toplantıda buluştu.
İstanbul Yeşilköy'deki Polat Rennaisance Hotel'de gerçekleştirilen toplantıya tam katılım sağlandı. Toplantı öncesi TBF heyeti ve ligdeki 16 kulübün antrenörleri kahvaltıda bir araya gelerek sohbet ettiler.
Hakem Direktörü Recep Ankaralı'nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda geçen sezonun değerlendirmesi, yeni sezon öncesi öneri ve görüşler paylaşılırken, 2016-2017 sezonu öncesi tüm antrenörlerin söz alarak görüşlerini ilettiler.
Toplantı, FIBA Hakem Eğitmeni ve MHK Üyesi Rüştü Nuran'ın sunumuyla devam etti. Sunumda geçen sezon oynanan maçlardan görüntüler antrenörlerle paylaşılırken, pozisyonlar yeniden yorumlandı. Yeni sezonda kuralların yorumlanmasıyla ilgili bilgilerin antrenörlerle paylaşıldığı toplantıda teknik patronlar da yeni sezonla ilgili beklentilerini TBF heyetine sundu.
Planlanandan daha uzun süren toplantı neticesinde TBF heyeti ile başantrenörler arasında idari ve teknik konularda görüş birliği sağlandı. Katılımcılar ve TBF heyeti, Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde ilk devrenin tamamlanmasının ardından, A Klasmanı hakemlerin de katılımıyla gerçekleştirilecek ikinci bir toplantının gündeme alınması konusunda görüş birliğine vardılar.

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın