Koç: Obradovic tarihimizin en kıymetli isimlerindendir
27.06.2020 - 17:40

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Zeljko Obradovic'in ayrılık sürecine ilişkin Anadolu Ajansı'na açıklamlarda bulundu.

Koç'un açıklamaları şu şekilde:


"Hocamız Obradovic ile sezon ortası yaptığımız görüşmelerde, yeni sözleşme konusunu hocamızın talebi doğrultusunda sezon sonuna bırakma konusunda mutabık kaldık. Sezon sonu geldiğinde ise, tüm takımımızın ödemelerini düzene soktuktan sonra hocamız ile masaya oturduk.


Biz kafamızdakileri, gelecek sezonlar için düşüncelerimizi, bütçeleri, yapabileceklerimizi gerçekçi şekilde anlattık. Bu sezon bazı zorluklardan ötürü ödemelerde gecikmelerimiz olduysa da önümüzdeki sezon daha düşük bütçeyle aksamaların olmayacağı taahhütünü de verdik.


Bununla birlikte, şu an elimizde bulunan kadromuzu yarattığımız gibi, yine tamamen hocamızın istekleriyle kadromuzu yapılandıracağımızı ilettik. O da aynı şekilde bizimle tüm düşüncelerini samimiyetle paylaştı ve ailesi ile konuşup son kararını vereceğini ifade etti.


Sonrasında ise hocamız bize kararını bildirdi ve Salı gecesi mektubunu yollayarak 1 sezon takım çalıştırmak istemediğini iletti. Hepimizi üzen bu kararı saygıyla karşılıyoruz. Tarihimizin en kıymetli isimlerindendir. Efsanemize yakışan bir teşekkür töreni düzenleyeceğiz.


Ancak hayat devam ediyor. Yeni hoca ve kadro yapılanmamızı 1 ay içinde tamamlamış olacağız. Maliyet katkı endeksi yüksek bir ekip ile enerjisi, başlangıç hikayesi güzel bir yola çıkacağımızı düşünüyorum. Bu sezona göre mecburen daha düşük bütçeli bir kadro yaratacağız."
 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz