Kıraç: Hedefimiz kupaya uzanmak
28.01.2021 - 11:58

Türk Telekom Spor Kulübü Başkanı Yusuf Kıraç, Türk Telekom’un başarısının tesadüf olmadığını dile getirdi.

Sürdürülebilir yönetim anlayışının ve istikrarın başarıyı getirdiğine vurgu yapan Kıraç, “Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin en güçlü ve en iddialı ekiplerinden bir tanesiyiz. Hedefimiz geçtiğimiz yılın üstüne ekleyerek, kupaya uzanmak. Pandemi dolayısıyla ayrı kaldığımız seyircimizi ve Ankaralı basketbolseverleri mutlu ederek hedefe gitmek istiyoruz.” dedi.

Maç maç değerlendirip amaçlarına ulaşmak istediklerini belirten Kıraç, “Kurada hangi takımın çıkacağı farketmez, Avrupa’nın en iyi organizasyonlarından biri olan Basketbol Şampiyonlar Liginde güçsüz takım yok.” diye konuştu.

“Ligde ve şampiyonlar liginde sonuna kadar gideceğiz”

Süper Lig’de de üst üste yaşadıkları şanssızlıklara ve sakatlıklara rağmen ilk dört takım arasında kalarak ilk yarıyı iyi bitirdiklerini kaydeden Kıraç, son dönemde üst üste alınan galibiyetlerle moral bulduklarını belirtti. Kıraç sözlerini şöyle sürdürdü: “Tyler Ennis’in sakatlanıp sezonu kapatması, bizleri derinden sarstı. Alt yapımızdan çıkan genç arkadaşların da katkısıyla sahada karakterli bir mücadele ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Ligde en çok genç oyuncu oynatan takımlardan birisiyiz. Gençlerimizi Türk basketboluna armağan etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Basketbol Şampiyonlar Liginde iki yıl üst üste grupları lider bitirmemiz başarımızın göstergesi”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın